SAHİL YOLU GÖÇTÜ... TRAFİK ESKİ YOLDAN...

SAHİL YOLU GÖÇTÜ... TRAFİK ESKİ YOLDAN...
13.01.2019 - 15:21
7688

Yaklaşık 30 yıldır beklenen ve 2018 yılı ağustos ayında ulaşıma açılan Akçakoca Sahil Yolu, göçtü.. 10 metre uzunluğunda 3 metre derinliğinde çöken yol Jandarma  ve karayolu ekiplerince ulaşıma kapatıldı.

Düzceli siyasilerin çabaları sonucunda 2018 Kurban Bayramı öncesinde trafiğe açılan sahil yolunun Paşalar plajı mevkisinde meydana gelen heyalan nediyle ulaşıma kapandı. Ulaşımın eski yoldan verilemey başlandığı bildirildi.

Açıldı açılacak derken yıllarca beklenen Akçakoca’yı Sakarya ve Kocaeli gibi büyük şehirlere bağlayan sahil yolu, yerel basında çıkan büyük eleştiriler sonrası  siyasilerin yoğun çabaları ile 6 ay önce  trafiğe açılmıştı.

Yolun trafiğe açılmasıyla sürücüler rahat nefes aldı ama bu çok fazla sürmedi. Yolun Edilli- Karaburun arasında ki Paşalar plajı mevkiinde meydana gelen heyelan nedeniyle yol paramparça oldu. Bu duruma karşı yola dubalar koyulurken dubaları aşarak yollu kullanmak isteyen sürücüler için jandarma ekipleri hazır durumda bekliyor.

Yol yapılana kadar  paramparça olan yolda önlem almak için Jandarma ve karayolları ekipleri sahil yolunu Ediili ve Karaburun girişlerinde önle aldı. Ekipler uyarı levhaları ve beton korumalı dubalarla yolu kapattı.. Yolun yeniden ne zaman trafiğe açılacağı ise bilinmiyor.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (3)

 • Ahmet Aydın
  Ahmet Aydın
  3.04.2021 18:41

  Yaptiklari hangi is düzgün ki?!!

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  Acele işe şeytan karışır derler ya bu yolu yapanlara ne karıştı Allah bilir.Böyle milletin parasını heba edenlerin iki yakaları biraraya gelmesin.Burunlarından fitil fitil gelsin ki ben ne yaptım desinler.

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  ama yol yaptılar... böyle yaptılar! bari düzgün yapsaydınız!

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız