Akçakoca Bey Siyasal Bilgiler Fakültesinde Hamsi Festivali

Akçakoca Bey Siyasal Bilgiler Fakültesinde Hamsi Festivali
26.12.2018 - 19:28
3912

 Düzce Üniversitesi - Akçakoca Bey Siyasal Bilgiler Fakültesi tarafından düzenlenen Hamsi Şenliği'ne  öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. Üniversite öğrencileri 400 kilo hamsiyi 2 saatte tüketti.

Düzce Üniversitesi - Akçakoca Bey Siyasal Bilgiler Fakültesi tarafından Hamsi Şenliği düzenlendi. Üniversite öğrencinin katıldığı hamsi şenliğinde 400 kilo hamsi pişirilerek öğrencilere dağıtıldı. Uzun kuyrukların oluştuğu şenlikte öğrenciler hamsinin tadını doyasıya çıkardı.

Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar DEMİRCAN ÇAKAR da öğrencilerle beraber hamsi şenliğine katıldı. Akçakoca Bey Siyasal Bilgiler Fakültesi yerleşkesi'nde kurulan ızgaralarda pişirilen hamsiden almak için katılımcılar, uzun kuyruklar oluşturdu.

Katılımcılara ikram edilen hamsi 2 saatte dağıtımının tamamlandığı şölende öğrenciler, müzik eşliğinde horon ve kolbastı oynadı.

Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar DEMİRCAN ÇAKAR , bu tür etkinliklerle öğrencilerin kaynaşmalarını sağlamaya çalıştıklarını söyledi. 

Akçakoca'nın bir balık kenti olduğuna dikkati çeken Prof. Dr. Nigar DEMİRCAN ÇAKAR , öğrencilere güzel zaman geçirmeleri tavsiyesinde bulundu. 

Düzce Üniversitesi - Akçakoca Bey Siyasal Bilgiler Fakültesi tarafından düzenlenen, hamsi festivaline öğrencilerin yanı sıra, Akçakoca Kaymakamı Yasin Öztürk Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici,Akçakoca Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Pazvant Katıldılar.


Şölene katılan öğrencilerden bazıları ilk kez hamsi şölenine katıldığını belirterek, "Anadolunun değişik şehirlerinde yaşadığımızdan daha önce hamsi tatmamıştık. Gerçekten farklı bir lezzetmiş." ifadelerini kullandılar.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (10)

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  Böyle bir şenlik te kimler var var mı diğer parti mensublarından kimse halktan kimse kendin çal kendin oyna 31 marta kadar

 • Akcakocali
  Akcakocali
  3.04.2021 18:41

  Ogrenciden cok siyasilerle dolmus fotolardan anladigim kadariyla

 • Hamsi festivali?
  Hamsi festivali?
  3.04.2021 18:41

  Oyna bakalım ne kadar daha oynarsın bakarız.

 • MUSTAFA
  MUSTAFA
  3.04.2021 18:41

  HABERİ OKUMAYAN CAHİL YORUM YAPAN KİŞİLER NOLDU COKMU ÜZÜLDÜNÜZ...

 • isimsiz
  isimsiz
  3.04.2021 18:41

  maşşallah yorumlara bakılırsa öğrencinin yediği ekmek arası hamsiye bile tahammül edemeyenler var galiba, haberi bir okusanız iyi olacak siyasal fakültesinde binlerce öğrenciden bahseden yorumcu var, akçakocaya bu kadar yabancı fakülte daha yeni açıldı yahu.

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  protokal tamam sadece Agah eksik ona ne yaptınız?

 • Bilim ve İktidar
  Bilim ve İktidar
  3.04.2021 18:41

  İktidar her yerdedir der. Üniversite iktidarın üretildiği yerlerlerden biridir ve burada iktidara boyun eğme, itaat etme öğretilir. Fabrika, okul, kışla ve hastanelerin, hapishanelere benzemesi bir tesadüf değildir.

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  .Binlerce öğrencinin okuduğu okulda kaç tane öğrenci katılmış .Diğer sivil toplum kuruluşlarından siyasi partilerden kimse yok.Zaten durum onu göstermiyor mu festivali kendileri için yapmışlar.400 kilo hamsiden ne olur.Kendileri pişirip festival altında adı kendileri yemişler.Varsa bu işin başka açıklaması yazsınlar

 • ali kemal
  ali kemal
  3.04.2021 18:41

  31 marttan sonra da böyle oynayacağız koçum, sen rahat ol...

 • devadam
  devadam
  3.04.2021 18:41

  çok yemişler -- horon tepip eritiyorlar meydanda yapsaydınız ya festival madem üniversite muhtari heralde

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız