Karşıya Geçmek İşkence Haline Geldi

Karşıya Geçmek İşkence Haline Geldi
23.12.2018 - 12:58
1173

 Halk arasında Fisko kavşağı olarak da bilinen ve uzun süredir yayaların sıkıntı çektiği Hacı Haydar Gördebil Bulvarı, TEM Otoban bağlantı yolunun açılmasıyla birlikte sıkıntıyı daha da arttırdı. Çift şeritli duble yoldan karşıya geçmek isteyen yayalar, yaya geçidi ve ışıkların devrede olmaması nedeniyle zor anlar yaşıyor.

Halk arasında Fisko kavşağı olarak da bilen Hacı Haydar Gördebil Bulvarı’nda karşıdan karşıya geçmek isteyen yayaların can güvenliği risk altında. Yeni otoban bağlantı yolunun da açılmasıyla birlikte araç yoğunluğunu aşırı derece arttığı yolda yayalar büyük sıkıntı çekiyor.

YOĞUN TRAFİK YAYALARA GEÇİT VERMİYOR

Akçakoca, Alaplı, Ereğli ve Zonguldak bölgesinden TEM bağlantısını kullanmak isteyen araçlar ile, Beyköy  Organize Sanayiyi bölgesine giden araçların da yeni yapılan bağlantı yolunu kullanması nedeniyle hareketliliğin en üst seviyede olduğu yolda,  yayalar karşıya geçmek için hem beklemek zorunda kalıyor hem de büyük risk alıyor.

TRAFİK IŞIKLARIN AKTİF DEĞİL, AYDINLATMA YETERSİZ

Yolda yaya geçitlerinin olmasına rağmen hiçbir sürücünün yayalara yol vermemesi ve çoğu aracın yoldan hızlı geçmesi nedeniyle yolda ciddi sıkıntılar yaşanıyor. Özellikle gece aydınlatmasının da olmadığı yolda, trafik ışıkların aktif olmaması sıkıntıyı daha da arttırıyor.

ALT YA DA ÜST GEÇİT MUTLAKA YAPILMALI

Yolu kullanan yayalar, önlem alınması için yetkililere seslenirken yolda herhangi bir alt ya da üst geçit bulunmaması da oluşabilecek ciddi kazaların habercisi oluyor. Hem yayalar hem de sürücüler trafik ışıklarının aktif olmaması nedeniyle kavşaktan geçerken uzun süre beklemek zorunda kalıyor.süre beklemek zorunda kalıyor.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız