PES YANİ!

PES YANİ!
17.12.2018 - 19:48
2184

 Kaldırımlara, yaya geçitlerine ve engelli rampalarına park eden sürücülere karşı etkili denetim mücadelesi başlatılması artık kaçınılmaz oldu. En son bugün yaşanılan bu görüntü ise adeta pes dedirtti.

Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi ana kapı girişinde Kaldırım üzerini işgal eden bilinçsiz ve sorumsuz sürücü yüzünden, yürüyecek alan bulamayan yaya vatandaşlar da ister ister istemez hayatı pahasına yolun ortasından yürümek zorunda kalıyor. Yaklaşık iki saat boyunca kaldırımı işgal eden bu sorumsuz araç yüzünden vatandaşlar çileden çıktı.

Şimdi "Kamu Vicdanı" adına en azından bir özür bekliyoruz. Tepkili bir bayan vatandaşımız; Yaya yoluna park eden bu araçlar nedeniyle zorluk yaşıyoruz. Çocuk arabasıyla yürüdüğümüz için kaldırıma park eden araçlar nedeniyle yola inip tekrar kaldırıma çıkıyoruz.  Yasaklara aykırı park edilen araçlar, Hastane güvenlik personeli tarafından fotoğraflanarak trafik ekiplerine bildiriliyor.

Trafik ekipleri ise araçlara cezai işlem uyguluyor. Aşağıdaki görüntüyü gören vatandaşlar tepkilerini "Yuh yani" sözleriyle ifade ederken, kendileriyle görüştüğümüz vatandaşlar; Akıl erecek gibi değil. Düşüncesiz insanları Allah ıslah etsin. Bu nasıl bir insanlık bu nasıl bir vurdumduymazlık yazıklar olsun derken Bazı araç sürücüleri ise Acil girişinde ve hastane önünde bulunan plastik dubaları söküp,söktükleri dubaları araçlarının üzerine koyması dikkat çekti.

Aşağıdaki manzara görenleri şaşkına çeviriyor.

İşte onlardan bazıları...