NEREDE O ESKİ PAZARLAR...

NEREDE O ESKİ PAZARLAR...
12.12.2018 - 07:56
1551

 Salı pazarında işler her zamankinden daha fazla kesattı. Vatandaş fiyatlardan, pazarcılar havanın soğukluğundan dert yandı, bir esnaf tek cümleyle durumu özetledi. “ Hava soğuk durum bozuk.”

Salı pazarı bugün en durgun günlerinden birini yaşadı. Esnafa göre hava soğuk olunca müşteri gelmedi, vatandaşa göre ise fiyatlar yüksekti.

Pazarcılar “ hiç iş yok” derken, daha önce bu kadar işsizlik olmadığını dile getirdiler, bütün pazarlarda durumu aynı olduğunu belirttiler. Balık satıcıları da satışların durgun olduğunu söyleyerek, milletin alım gücü olmadığı niçin fiyatları düşürdüklerini belirttiler.

Vatandaşlar balık fiyatlarının normal olduğunu söylerken, daha da düşmesini beklediklerini ifade ettiler. Fiyatların yükselmesinin ve havanın soğukluğunun kendilerini etkilediğini söyleyen pazarcılar mevcut belediye yönetiminin bu soruna bir el atmasını istediler.

Kimi pazarcılar, akşam saatleri olmasına rağmen hala pazarın boş olduğunu vurgularken, Akçakoca’nın bütün köşe başlarını tutan zincir marketlerin işlerini bozduğunu ifade ettiler.

Haber - Foto: Savaş ŞAHİN

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • vatandaş
    vatandaş
    3.04.2021 18:41

    tatlı bir masal gibi olmuş bu haber. alım gücü olmadığı için fiyatları indirmisler, bak hele bak nasıl da lütuf gibi söylüyor, mal elimde kaldı demiyor da.

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız