HAYALLER PARİS GERÇEKLER LİMANA GİDELİM...

HAYALLER PARİS GERÇEKLER LİMANA GİDELİM...
4.12.2018 - 15:21
2503

 2014 yerel seçimleri öncesi, Ereğli yolu üzerinde kurulacak Akçakoca OSB’ye 5 bin genç işe alınacak vaadi havada kaldı. Aradan 5 yıl geçti,  OSB kuruldu kurulmasına da ama sadece tabelada…

31 mart yerel seçimlerine 115 gün kaldı. Politikacıların her seçim öncesi yaptıkları bildik seçim vaatleri de havada uçuşmaya başladı…

AK Parti’den Düzce Belediye Başkan Adayı olan, Bilim Sanayi Teknoloji eski Bakanı Faruk Özlü, Pazartesi günü Düzce’de yaptığı konuşmada, Akçakoca’ya Türkiye’nin en büyük metalürji şirketlerinden Çolakoğlu Metalürji’nin  yatırım yapacağını ve kurulacak tesiste 800 kişiye iş imkanı sağlanacağını söylemesi, aklılara politikacıların her seçim öncesi gündeme getirdikleri seçim vaatlerini hatırlattı.

1 YIL ÖNCE 3000 BİN KİŞİYE İSTİHDAM DEMİŞTİ

Bundan tam 13 ay önce, tarihiler 13 kasım 2017 tarihini gösterirken, Akçakoca Demir Çelik İhtisas Organize Sanayi Bölgesi  hukuken kuruldu. Dönemin Bilim Sanayi Teknoloji eski Bakanı Faruk Özlü, o’gün  gazetecilere verdiği mülakatta Akçakoca OSB’de 3 bin kişiye istihdam imkânı sağlanacağını müjdelemişti.

13 AYDIR ÇİVİ ÇAKILMADI

Aradan aylar geçti. Akçakoca OSB’nin tabelası çakıldı, Mütevelli Heyeti atandı… Başka da hiçbir çivi çakılmadı.

MEHMET PAZVANT: AKÇAKOCA OSB’NİN KAMULAŞTIRMA ÇALIŞMALARI ÖDENEKSİZLİĞE TAKILDI

Akçakoca OSB mütevelli üyesi ve aynı zamanda Akçakoca TSO Başkanı olan Mehmet Pazvant, geçtiğimiz eylül ayında yaptığı açıklamada can sıkıcı haberi vermiş, Akçakoca OSB’nin kamulaştırma çalışmaları ödeneksizliğe takıldığını söylemişti.

AYLADIR BEKLİYORUZ DİYE SİTEM ETMİŞTİ

Yerel bir televizyon kanalına yaptığı açıklamada aylardır kamulaştırma kredisi beklediklerini söyleyen Akçakoca TSO Başkanı Mehmet Pazvant, “Kamulaştırma kredisi bugün çıksa yarın kamulaştırma çalışmaları başlayacak. Firmalar da yerlerini beklemeye başladı. “Yapılmayacaksa başka yere gidelim” diyenler var.” Diye sitem etmişti.

“BAKANLIKTAN ÇIKACAK KAMULAŞTIRMA KREDİSİ BEKLENİYOR”

Akçakoca – Alaplı- Ereğli yolu üzerinde Uzundere, Çayırlık, Hacıtaş ve İskele mevkilerindeki 88,5 hektar büyüklüğündeki alanda kurulan OSB’deki çalışmaların son durumunu Pazvant şöyle anlattı:

HER ŞEY HAZIR ORTADA PARA YOK!

“Akçakoca OSB kuruluş aşaması gerçekleştirildi. Parselasyon ve plan çalışmaları yapıldı. Hak sahipleri listeleri de çıkartıldı. Jeolojik zemin etütleri projelendirildi. Şu anda bakanlıktan çıkacak kamulaştırma kredisi beklenmektedir. Kamulaştırma kredisi bugün çıksa yarın kamulaştırma çalışmaları başlayacak durumdadır. Şu an krediyi bekliyoruz ve bakan beyden de randevu istedik. İnşallah bakan beyle görüşüp onun yardımlarıyla krediyi onaylattırarak kamulaştırma yapacağız. Firmalar da yerlerini beklemeye başladı.

“YAPILMAYACAKSA BAŞKA YERE GİDELİM”

Gebze Çayırova’da faaliyet gösteren Çolakoğlu Metalurji’nin Akçakoca OSB’ye yatırım yapmayı planladığı bir dönemde büyük firmaların başka bölge arayışlarına girdiğini söyleyen TSO Başkanı Pazvant,  “Yapılmayacaksa başka yere gidelim” diyenler, ne zaman yapılacağını soranlar var. Bir an önce kamulaştırmaya başlamamız lazım ama biz üzerimize düşen görevi yaptık bundan sonrası devletten gelecek ödeneğe kalıyor” dedi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (5)

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  Allah bir anca inanılır.Gerisi hikaye.Bıktık artık bu oyalama taktiklerinden.Fındıkta verilen sözlere bakın ne oldu.Yalan oldu.

 • EVET SİZİN GİBİLER YÜZÜNDEN AKSADI
  EVET SİZİN GİBİLER YÜZÜNDEN AKSADI
  3.04.2021 18:41

  AKÇAKOCA OSB OLSA GENÇLER KESİNLİKLE İŞE GİRECEK... AMA SOSYAL SORUMLULUK ADINA YA DA KAFASI BASMAYANLAR YÜZÜNDEN SÜREKLİ ERTELENDİ... ENGELLENDİ... BU YÜZDEN ÖNCELİKLE ENGEL OLANLARI YARGILAYALIM....

 • Emekli
  Emekli
  3.04.2021 18:41

  Gençler emekli oldu hala fabrika kuracaz diye yalan salliyorsunuz sen git başkan olabilirsen duzceye kur

 • okan
  okan
  3.04.2021 18:41

  Palavraya gel yalana gelll talana ranta gellll

 • Hasan
  Hasan
  3.04.2021 18:41

  Bıktım sizin her seçim öncesi uyduruk palavralarınızdan.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız