ERGUN AŞÇI...GÜROL KİBAR’A AÇIK CEVAP

ERGUN AŞÇI...GÜROL KİBAR’A AÇIK CEVAP
30.11.2018 - 09:28
2805

 “Türkiye Devletine vatandaşlık bağı ile bağlı olan herkes Türk’tür.” der anayasamızın 66. maddesi.

Eğer anayasalara saygımız varsa en azından ciddiye alıyorsak;

“Akçakoca’ya hemşerilik bağı ile bağlı olan herkes Akçakocalı'dır” neticesine ulaşmamız gerekir.

Yanı bence “ben Akçakocalı'yım” diyen herkes Akçakocalı'dır ve Akçakoca hakkında söz söyleme ve yazma hürriyetine sahiptir, tabii ki hukuk kuralları çerçevesinde.

Yine anayasamızın 26. Maddesi fikir hürriyetini şöyle düzenlemiştir 1. ve 2. fıkralarında:

“Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmî makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. “ der.

Akçakoca'nın idaresine talip olanları acımazsızca eleştirme hakkımı anayasanın 26. Maddesinden alıyorum. “Acımasızca” benzetmesi size ait aslında son derce insaflı eleştiriler yaptığımı düşünüyorum.

Sizin için mühim olduğunu saydığım için belirteyim belediye başkanlığına aday olduğunuzda buradaydım ne size oy vermiştim ne de bir başkasına.

2009 yılı Temmuz ayından beri köşe yazıları yazıyorum sanırım yazdığım yazıların sayılarını yüzlerce diye ifade edebilirim.

Yine sanırım internet ile tanışmanız bir hayli yeni olduğu için takip etmemişsiniz ya da okumaya değer bulamışsınız.

Ancak OSB ile alakalı sorularınızın cevabını lütfedip de okursanız Akçakocatv, Düzce Yerel Haber ve şimdilerde de Akçakoca Yerel Haber Gazetelerinde bulabilirsiniz.

Boru fabrikalarından neyi kastettiğimin cevabı o yazılarda mevcuttur.

Yapılan hukuksuzluklar eğer umurunuzda ise yazılarda o hukuksuzlukları da bulacaksınız.

Pek cemiyet insanı sayılmam, ancak Kent Konseyinin ilk yıllarında yoğun katılımım olmuştu. OSB mevzusu o günlerden beri takibimdedir. Katılmadığım OSB toplantısı yoktur dersem yeridir.

Gazeteci değilim ama Çalışan Gazeteciler Derneğine üye yapılmıştım ve de sonrasında istifa etmiştim.

Ha! birde övünmek gibi olmasın ama Akçakoca Su Ürünleri Kooperatifi üyesiyim.

Bunu dışında sıradan bir emekliyim, başka bir sıfata da ihtiyaç duymuyorum.

Akçakoca’nın bir hemşerisi olduğumun altını bir kere daha çizmek istiyorum.

 

**

Şimdi bu yazı nereden çıktı diyeceksiniz.

Sayın Gürol Kibar bir facebook grubumda paylaşılan yazımın altına aşağıdaki yorumu yazmış da oradan çıktı.

“Ergün taşcı kimdir sn tuncay türkgülü özgecmisini merak ettim akcakocalimi yoksa bir zamanlar bir Şah iİsmail vardı senin yanında onun gibi dişardanmi geldi akcakocada hangi toplumsal faliyetlerde bulunup akcakocanin idaresine talip olanları acimasızca elestirebilliyor boru fabrikalarindan bahsederken ne yı kastediyor omu cevaplıyacak yoksa sahsınmı lütfen cevaplarmısın sende hizmete talip olan bir aday adayısın unutma”

Tuncay Türkgülü’nün o kadar işi arsında bir de bu soruları cevaplamak için uğraşmasına gönlüm el vermedi.

Akçakoca ile alakalı her facebook grubuna üye olmadığım ve de üye olmak istemediğim için cevabımı kurucusu ve yöneticisi olduğum bu gruptan vermek istedim.

Umarım yeterli olmuştur.

Ve yine umarım ki bu yazımı Gürol Kibar’a ulaştıracak bir üyemiz çıkar.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (8)

 • Yerel
  Yerel
  3.04.2021 18:41

  Ozel kalemin ozel kalemi kim ne danissin

 • Murat
  Murat
  3.04.2021 18:41

  Çok yanlış konuşuyorsunuz. Bugüne kadar bir kere belediyeden bir şey isteme durumum oldu ve o genç arkadaş beni öyle güzel ağırlayıp yardımcı oldu ki çok memnun kaldım. Güler yüzlülüğü ve efendiliği tartışılmaz. aleyhine yorum yapanlar o arkadaşın karakterinin yanından bile geçemez.

 • Ergun Aşçı
  Ergun Aşçı
  3.04.2021 18:41

  SAYIN GÜROL KİBAR Fikret Albayrak’ın boru fabrikalarının isteği doğrultusunda yönetmeliklere aykırı olarak(eski yazılarımı lütfedip de okursanız kesinlikle göreceksiniz) daha yer seçimi bile yapılmadan bu bölge seçilmiş gibi cansiparane yapılan çalışmalara katıldığını öğrenirsiniz. Bu çalışmalar göstere göstere ve Fikret Albayrak’ın desteği ile yapılmıştır. Bu hukuku boru fabrikaları adına hafife almaktır ve hukuksuzluktur. Bugün tekrar kaldığı yerden boru fabrikalarının lehine hiçbir değişiklik olmadan çalışmalarına devam ediyorsa elbette ki “boru fabrikalarının belediye başkanı adayı” nitelemesini hak eder. Anayasanın 26. maddesi de buna cevaz verir. Eğer Fikret Albayrak’ın OSB ile yaptığı çalışmalarda hukuksuzluğa alet olmadığı ile alakalı bir açıklaması varsa ve içeriği “vatan-millet-sakarya” dan başka bir şey ise ben buradan garanti ediyorum tekzibe gerek kalmadan yayınlanır. Ancak bu mevzuda cevabın içeriği sağlam olamayacağı için içeriği sağlam tekzip yayınlaması ihtimali düşüktür. Ben Fikret Albayrak’ın OSB ile geçmişten bugüne yaptıkları ile cevabını hararetle bekliyorum. Umarım bu yazının yazılmasına aracılık edersiniz. Umarım ki hatırınızı kırmaz. Yazının ulaşmasında sıkıntı olmasın diye mail adresimi de vereyim [email protected]

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  Belediye Başkan Yardımcısı olma isteğinin yansımaları . Nerede kalmıştık hayalleri :) Boşa kürek çekme

 • Gürol Kibar
  Gürol Kibar
  3.04.2021 18:41

  Ergün aşcı kardeşime akçakoca haber vasıtasıyla vermiş oldugu cevaba teşekkür ediyorum cevabı da aynı zamanda tüm akçakocali hemşerilerimde okudu Benim ikigün önceki yazımda bu memleketin mozaikine bir çakıl taşı ve bir harç koyan bir kardeşiniz olarak bu görevlerin zorlugunu bilerek bu görevleri yapan kişileri taşlarken yaptıgı iyi islerin yüzü hürmetine belli bir uslup içerisinde arzu ederdim Anayasanın 26,maddesi sayın Fikret Albayrakın Boru fabrikalarının Belediye Başkan adayıdır diye söyle hakkını şahsına veremez hele sayın Tuncay Türkgülüne bunu yayınlama hakkını hiç vermez bu kişiiyi zan altında bırakmadır bunu lütfen özür dilemekte bir erdemliliktir gazete detekzip yapmalıdır ha bu konu beni ilgilendiren tarafı herkes sütten çikmis ak kaşık değildir her aday olmuş arkadaşımızın arkasında akçakoca halkı vardır bu bir yarıstır bunlarakçakocaya hizmet yapmak için ayrı ayrı siyasi görüsü olan hemsehrıler vasıtasıyla secilip Akçakocanın milli formasını giyen kardeşimiz oy veren vermeyen herkesi kucaklar ve insan ayırmadan devam eder bu meseleyi okuyan önce CHP teşkilat baskanı ve örgüt üyeleri ve akçakocalı hemşehrilerimizdir ben kamu oyunun dikkatine saygılarımla sunuyorum

 • Cavit
  Cavit
  3.04.2021 18:41

  İkili ilişkide sohbet ederek görülebileceğin bir konuyu abartarak bulunduğu mecradan başka konulara taşıyarak kamuoyunu meşgul etmek doğrumu. Sayın Gürol Kibar'ı ne kadar zamandır tanıyorsunuz. Siyasi görüşü dışında nasıl bir yaşam tarzı ve dostluk ilişkisi olduğunu gördünüz. Köşe yazısı yazmak kişileri istediğiniz şekilde eleştiri hakkı vermez. Basın mensuplarının toplum yararına çalışan onların haklarını koruyan olması gerekir. Sayın Türkgülü için getirdiği eleştiri kişisel değerlendirilmesi ve kendi dost çevresinde fikir alışverişidir. Üzücü ve "Ben sana gösteririm" türünden bir yazı. Akçakoca'lı olmak derken bunun mecazi anlamda getirdiği sorumluluktan söz edilir. Akçakoca'da doğmak, yerleşmek yaşamak ayrı, Soy ve sülale olarak atalarının Akçakoca'da Dünyaya gelmesi ve yaşaması hayatını Akçakoca'ya hizmet için harcamasıdır. Yasal açıklama " Türkiye Cumhuriyeti'nin Anayasasıdır" Düzce ve civarında bir insanla tanışıp konuşulurken nedendir bilinmez ama "Nerelisin, Ne milletsin" gibi ayrıştırıcı ve kategorize eden soru yöneltilir. Sonuçta insanı tanımak kişilik, Eğitim, karakter, kültürel ve sosyal hayattaki yaşam biçimidir. Ben Sayın Gürol Kibar'ın seviyeli, kişilik sahibi toplum içinde yeri olan, sosyo kültürel miraslarına sahip saygı ve sevgiyle dostluk gösteren karakter sahibi bir kişi olduğunu biliyorum. Sayın Türkgülü'de öyledir, Akçakoca'ya hizmet vermek için çaba gösteren toplum tarafından kabul görmüş saygın ailedir. Kısaca sohbet ile çözülecek bir hususun buralara taşınması dedikodu yapmaktan öte bir şey değil. Bu yazıyı dünkü yazım gibi yayınlamazsınız, zülfü yare dokunmak rahatsız edebilir.

 • Halk
  Halk
  3.04.2021 18:41

  Oğlunuz danışman oldu diye bu kadar mücadele verdiğiniz halk tarafından anlaşılmıyormu zannediyorsunuz gurol bey

 • bitaraf
  bitaraf
  3.04.2021 18:41

  Sn.Halk Yorumcusu Halk - 11/30/2018 Oğlunuz danışman oldu diye bu kadar mücadele verdiğiniz halk tarafından anlaşılmıyormu zannediyorsunuz gurol bey Senin gibi zihniyet siz kişilerin bu düşünceleri yüzünden gerçek çalışanların haklarına tecavüz etmekten başka bunu böyle bir platformdan sosyal hesap ve mecralardan bir marifet gibi duyurmak yayınlamak hak etmediği halde eleştiriye maruz bırakarak rencide etmek hakkını nereden buldunuz??? Bir de Sn Gürol Kibarın Oğlu belediye çalışanı olması nedeniyle bunu bir takım kişi ve çevrelere yanlı olarak lanse etme hakkını nereden buldunuz???Size göre Gürol Kibarın oğlu danışman olmasında Sn belediye başkanı kendisine danışman özel kalem vb yardımcıları tayin ederken yoldan geçen herhangi bir vatandaşı işe alarak mı yapıyor zannediyorsunuz.Danışman olan arkadaş bu göreve hangi şartlarda geldi yetkisi ilim ve tahsili kişiliği çalışmaları takdir görmemiş olsa o zaman herkes bu görevleri icra ederdi.Benim duyduğum kadarıyla ilgili arkadaş destek hizmetlerde çalışmış tahsilinde 3 üniversite bitirmiş ingilizce bilen hakkıyla çalışma ve genç dinamik yapısıyla Sn başkanın takdirlerini kazanmış ve görevini diğer tüm belediye çalışanları gibi yerine getirmeye devam eden bir çalışan.Bir yana dursun İlçede belediye başkanlığı yapmış bir Başkana sırf oğlu danışman oldu diye bunu mücadele vermekle nitelendirirken neyi kastediyorsunuz??? oğlum danışman oldu biri ve birilerine bunu göstermem lazım insanların gözlerine sokmam kulaklarına fısıldamam her yerden her şekilde paylaşmam lazım mı diyor??? YAZIK sence sn.Gürol Kibarın böyle bir şeye ihtiyacını var???Bunu anca sen ve senin gibi zihniyet yoksunları insanlar dile getirebilir Çünkü danışman arkadaş o mevkiyi hak etmiyor öylemi???Biraz eleştiri oklarınızı tarafsız doğru yerinde yapmanızı sadece kahve ağzıyla yorum yapmanızı doğru bulmamakla birlikte kişi yada kişileri eleştirirken önce kendinize bakmanızı tavsiye ederim Sn Halk yorumcusu çamur at izi kalsın Saygılar...

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız