Düzce Valiliği’nden torpil iddialarına cevap

Düzce Valiliği’nden torpil iddialarına cevap
28.11.2018 - 16:06
1670

 DÜZCE Valiliği CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal’ın TBMM’ye verdiği soru önergesi ile gündeme getirdiği yükselme sınavlarında torpil yapıldığı iddialarına cevap vererek sözlü sınavların ve atamaların mevzuata uygun yapıldığı yönünde yazılı açıklama yayınladı.

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun cevaplaması için TBMM’ye soru önergesi vererek Düzce Valiliği görevde yükselme sınavlarında listede bulunan bazı memurların yazılı sınavlardan düşük not almasına rağmen sözlü sınavlarda 100 tam puan verilerek şef oldukları ve atmalarının ise torpilli olduğu iddia etti.

HER ŞEY KİTABA UYGUN YAPILDI

İddialar üzerine Düzce Valiliği Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden açıklama geldi. Açıklamada sözlü sınavların mevzuata uygun olduğu ve sözlü sınavlarda bir çok kriterin aynı anda değerlendirildiği vurgulanarak “Düzce Valiliği Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sözlü Sınavına ilişkin olarak yapılan içeriği yanlış ve kamuoyunu yanıltıcı haberler üzerine aşağıdaki açıklamanın yapılması gerekli görülmüştür. 21 Nisan 2018 tarihinde yapılan yazılı sınav sonrasında sonuçların açıklanmasına müteakip 19 Temmuz 2018 tarihte 16 şef, 3 teknisyen, 1 mühendis, 2 Veri Hazırlama Kontrol İşletmeni (V.H.K.İ.) kadrosu için sözlü sınav yapılmıştır. Belirtilen sözlü sınav İçişleri Bakanlığı Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Usul ve Esaslarına Dair Yönetmelik hükümleri çerçevesinde ve yönetmelikte belirtilen esaslar doğrultusunda yapılmıştır” denildi.

Şef adaylarında ‘ İDARECİLİK ‘ özelliği esas alındı

Yapılan sınavda birden çok kriterin değerlendirildiğinin belirtildiği açıklamada, “Sözlü sınavda ilgili yönetmeliğin 16. Maddesi gereği sadece sınav konularına ilişkin bilgi düzeyi değil, aynı zamanda bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme gücü, liyakati, temsil kabiliyeti, tutum ve davranışların göreve uygunluğu, özgüveni, ikna kabiliyeti ve inandırıcılığı, genel kültürü ve genel yeteneği, bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı değerlendirilmiştir. Tabiidir ki; yönetmelikte de belirtildiği üzere adayların yalnız bilgi düzeyleri ile kayıtlı kalınmamış “Şef” olmakla yerine getirecekleri idarecilik vasfı için gerekli olan çalışma disiplinleri, tecrübeleri, liyakati, temsil kabiliyeti, özgüveni ile tutum ve davranışlarının değerlendirilmesi ve bunlara ek olarak adayların güvenlik soruşturmaları da dikkate alınmıştır” ifadelerine yer verildi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (5)

 • Gayet normal
  Gayet normal
  3.04.2021 18:41

  Hacca giderken bile torpil yaptıran insanlarız. Bizim ülkemizde kul hakkı yemek artık normal sayılmaya başladı.

 • zebani
  zebani
  3.04.2021 18:41

  yediğiniz haklar mevzuata uygun olunca dünyada kurtarıyorsunuz ama ahiret hayatının mevzuatı sizin düşündüğünüzden farklı, bilin istedim

 • aaa
  aaa
  3.04.2021 18:41

  mevzuata uygun torpil yapınca sıkıntı yok tabi...

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  mevzuata uygun torpil yapınca sıkıntı yok tabi...

 • heheee
  heheee
  3.04.2021 18:41

  hehee

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız