HAMSİ DÜZCE’DE 5 AKÇAKOCA’DA 15…

HAMSİ DÜZCE’DE 5 AKÇAKOCA’DA 15…
28.11.2018 - 13:36
3191

 Hergün tonlarca hamsi ile   limana dönen balıkçı tekneleri, tırlara yükledikleri hamsileri satılması için Türkiye’nin iç bölgelerine sevK ediyor…

Bolluk nedeniyle ucuz hamsi hayali  kuran Akçakocalılar ise hamsinin Anavatanı’nda 10 ile 15 lira arasında hamsi yemeye devam ediyor.

MADRABAZLAR OYUN MU OYNUYOR

Ulaşım yakınlığı ve bol olmasına rağmen  ucuz balık hayali kuran vatandaşlar, hamsinin 15 TL’den satıldığını görünce hayal kırıklığına uğrarken, Akçakoca’yı 3 madrabaza teslim eden yöneticilere ateş püskürüyor.

BOLLAŞTIKÇA FİYATI ARTIYOR... BU İŞTE BİR TERSLİK YOK MU?

“ Tezgahlarda bugün 13 liradan  aşağıya hamsi yok. Ayıptır, günahtır diye tepki gösteren Akçakocalılar,  Bu şehir hakikaten sahipsizmiş. Allah’tan Akçakoca’dan  çıkıyor, bir de Trabzon’dan Rize’den Ordu’dan  gelse 50 lira olur herhalde. Hamsi Akçakoca kıyılarında bollaştıkça fiyatı artıyor”  serzenişinde bulundular.

Karadeniz’de hamsi bereketi doğru ama hamsinin kilosu 15 TL. Bu bereketin Akçakoca’ya   ne fayda var? şeklinde konuştular.

DÜZCE HALA 5 LİRA

Akçakoca balıkçı tezgahlarında bu gelişmeler yaşanırken, aynı saatlerde Akçakoca Balıkçı Barınağından aldığı hamsileri kamyonuna yükleyen Düzceli  balıkçı Celal Topaloğlu ise, “ Akçakoca’dan çok taze hamsi,  kayıktan sofranıza Karadeniz’in süper hamsisi Anıt park karşısında Topaloğlu balıkçıda bugün yine 5 tl “ yorumu paylaştı.