HAMSİ DÜZCE’DE 5 AKÇAKOCA’DA 15…

HAMSİ DÜZCE’DE 5 AKÇAKOCA’DA 15…
28.11.2018 - 13:36
3050

 Hergün tonlarca hamsi ile   limana dönen balıkçı tekneleri, tırlara yükledikleri hamsileri satılması için Türkiye’nin iç bölgelerine sevK ediyor…

Bolluk nedeniyle ucuz hamsi hayali  kuran Akçakocalılar ise hamsinin Anavatanı’nda 10 ile 15 lira arasında hamsi yemeye devam ediyor.

MADRABAZLAR OYUN MU OYNUYOR

Ulaşım yakınlığı ve bol olmasına rağmen  ucuz balık hayali kuran vatandaşlar, hamsinin 15 TL’den satıldığını görünce hayal kırıklığına uğrarken, Akçakoca’yı 3 madrabaza teslim eden yöneticilere ateş püskürüyor.

BOLLAŞTIKÇA FİYATI ARTIYOR... BU İŞTE BİR TERSLİK YOK MU?

“ Tezgahlarda bugün 13 liradan  aşağıya hamsi yok. Ayıptır, günahtır diye tepki gösteren Akçakocalılar,  Bu şehir hakikaten sahipsizmiş. Allah’tan Akçakoca’dan  çıkıyor, bir de Trabzon’dan Rize’den Ordu’dan  gelse 50 lira olur herhalde. Hamsi Akçakoca kıyılarında bollaştıkça fiyatı artıyor”  serzenişinde bulundular.

Karadeniz’de hamsi bereketi doğru ama hamsinin kilosu 15 TL. Bu bereketin Akçakoca’ya   ne fayda var? şeklinde konuştular.

DÜZCE HALA 5 LİRA

Akçakoca balıkçı tezgahlarında bu gelişmeler yaşanırken, aynı saatlerde Akçakoca Balıkçı Barınağından aldığı hamsileri kamyonuna yükleyen Düzceli  balıkçı Celal Topaloğlu ise, “ Akçakoca’dan çok taze hamsi,  kayıktan sofranıza Karadeniz’in süper hamsisi Anıt park karşısında Topaloğlu balıkçıda bugün yine 5 tl “ yorumu paylaştı.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (7)

 • Akçakocalı
  Akçakocalı
  3.04.2021 18:41

  On gün balık almayalım yemezsek ölmeyiz denemesi bedava bakalım aç gözlüler on günde para kazanabilecek mi

 • Lazoğli
  Lazoğli
  3.04.2021 18:41

  Bu memlekette TICARET ODASI ne ne iş yapar, bilen var mi? Ben söyleyeyim. Bir okuldaki kantin ihalesine müdahale etmeye çalışır. Kantin kira bedeli artmasın diye. Okul kazanamasın diye. Tezgahlara bakmaz. Milletin cebine el atan vampirlerle ilgilenmez. Hatta onları korur. Milletin sahibi yok nasıl olsa. Gariban Allah ın nimetinden rızıklansın diyen yok. Sıcak koltuklarında, dolgun maaşlarıyla ha 5 lira ha 15 lira farketmez nasıl olsa. Hamsiye dönüp bakmazlar bile. Oturduğunuz makamların hakkını verin ağalar. Budünya Süleymana kalmadı size de kalmaz. Allah ın da hesabı var unutmayun vesselam.

 • VATANDAŞ
  VATANDAŞ
  3.04.2021 18:41

  Serbest ticaret var diye denetim yok.Allah bunlara muhtaç etmesin.Şimdi hava bozacak diye fiatları artırdılar.Gidin bakın buzhaneleri balıkla dolu.Eyyyy reis birde Akçakoca balık depolarını denetlettir.Balıkçının anası ağlar denizlerde ayaz fırtına 20 tayfa yakıt tirilyonluk tekneler birdünya masraf batma riskleri ne ararsan var matrabaz 50 mt ötede deposuna koyar iki misli fiatla balığı satar.En kolay para kazanmanınyolu.Hiçbir riski yok.Ne diyelim Allah merhamet versin

 • ezel
  ezel
  3.04.2021 18:41

  sadece hamsimi?

 • Cumhur
  Cumhur
  3.04.2021 18:41

  Hamsi sevildiği yerde zıplarmış....

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  Yolda gelirken hamsiler elekten geçiyor elek altı olanlar Düzceye iri olanlar Akçakocaya geliyor.Bu nedenle Düzcede hamsi ucuz Akçakocada pahalı .

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  Su ürünleri başkanı Sn.Karakaş Düzcede satılanların ince hamsi olduğunu Akçakoca hamsisine benzemediğini söylemedi mi.Ya buna kargalar güler yahu.İnsanın aklınla dalga geçiyorlar.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız