YİĞİT, “BANA KUMPAS KURULDU”

YİĞİT, “BANA KUMPAS KURULDU”
18.11.2018 - 20:43
1154

Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit, Zonguldak Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında gözaltına alınarak tutuklanan damadı ile birlikte oğlu Selçuk Yiğit’inde gözaltına alındığı ile ilgili haberlerin ardından basın açıklaması yaparak, oğlunun soruşturma ile alakası olmadığını olayın isim benzerliğinden kaynaklandığını söyledi.

Zonguldak Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında Damadı Muhammed Mustafa Keleş ile birlikte Selçuk Yiğit’inde gözaltına alındığı haberleriyle ilgili konuşan Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit; olayın kumpas olduğunu ve oğlu Selçuk Yiğit’in olayla ilgisi olmadığını belirterek isim benzerliğinden dolayı gözaltına alınan bir kişinin oğlu olarak lanse edildiğini söyledi.

Muzaffer Yiğit açıklamasında; “Bugün bazı ulusal ve yerel haber sitelerinde şahsımın adının geçirelerek oğlum Selçuk Yiğit’in FETÖ/PDY soruşturmaları kapsamında gözaltına alınarak adli kontrol şartı ile serbest kaldığı iddia edilmiştir. Fakat haberde adı geçen S.Y’nin oğlum Selçuk Yiğit ile uzaktan yakından bir bağlantısı yoktur.

Herhangi bir gözaltı herhangi bir adli kontrol şartı bulunmamaktadır. Seçim öncesi tarafıma KUMPAS kurulmaya çalışılmıştır. Fakat başarılı olamamışlardır. İlgili haberde yer alan Oğlum Selçuk Yiğit’in hiç bir şekilde gözaltına alınmadığını belirtir, ilgili ulusal ve yerel haber siteleri hakkında yarından itibaren suç duyurusunda bulunarak hukuki sürecin takipçisi olacağımızı bildiririz” ifadelerine yer verdi.