Kanser hastası Kayadan mektup.. içimde her an patlamaya hazır bir bombayla yaşamaya devam edeceğim.

Kanser hastası Kayadan mektup.. içimde her an patlamaya hazır bir bombayla yaşamaya devam edeceğim.
26.10.2018 - 10:38
3120

 2 yıldır kanser hastalığı ile mücadele eden Akçakoca cemiyet hayatının yakından Gökhan Kaya, geçtiğimiz günlerde Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi hastanesinde ameliyat oldu.

Ameliyattan sağ çıktığını ancak sağlığına ve tekrar eski günlerine dönmesi için yapılan operasyonun beklenilen olumlu neticeyi vermediğini söyleyen Gökhan Kaya, bütün hastalara moral ve şifa olacak dokunaklı cümlelerle içinde bulunduğu ruh halini yazıya dökmüş.

TEKRAR ESKİ GÜNLERİNE DÖNMESİ UMUDUYLA GÖKHAN KAYA’NIN KALEME ALDIĞI MEKTUBUNU OKURLARIMIZLA PAYLAŞIYORUZ.

Bismillahirahmanirahim. Tam 2 yıl oldu kanser denilen mübarek ile tanışalı ve 3 üncü ameliyatı oldum.  Önce mideyi aldılar sonra hastalık karaciğer ve pankreasta çıktı.  Tekrar ameliyat denildi ama çok riskli bir ameliyat olacaktı,  Rabbimin izni siz dostlarımın dualarıyla hayırlısıyla ameliyattan sağ salim çıktım. Ama ameliyat beklenen gibi olmadı,  tümörü alamadılar, Doktorlar açıp kapatmak zorunda kaldılar.  Yani bundan sonraki hayatıma içimde her an patlamaya hazır bir bombayla devam edeceğim.

 Ama hiç korkmuyorum, derdim var , ama derdimden büyük Rabbim var,  bu kaderi Rabbim yazdı hamdolsun kaderime de bu kaderi yazana da.  Rabbim senden geldik ona döneceği zamanı gelince. Allah’ım hepinizden razı olsun güzel dostlarım dualarınızla hep yanımda oldunuz.

Öyle güzel bir memleketimiz bir o kadar da güzel kalpli insanlarımız var ki, anlatamam… Hasta dolduktan sonra anladım bu güzelliği…  dostlarım,  dilerim, siz içiniz yanmadan memleketimizin de insanımızın da güzelliğini hissedin ve gereken değeri verin.  Şu an hala Bursa’dayım ve sabırsızlıkla evime memleketime dönmeyi bekliyorum.

Rabbim nasip ederse sabırsızlığımın asıl sebebi hiç yüzünü görmediğim tanımadığım Akçakocalı bir teyzem,  her gün arıyor yazıyor nasıl olduğumu soruyor ve dua ediyor. O teyzeyi bulup elini öpmek istiyorum.

Ve bir de bir kardeşim var aynen şöyle yazmış; “  abi, seni hiç görmedim seni tanımıyorum ama her gece sana dua ediyorum. böyle güzel teyzeler kardeşler var bizim Akçakoca’mızda.

 Sizleri seviyor Allah’ıma emanet ediyorum.  

Sevgili dostlarım, dilinizden dua kalbinizden iyilik güzellik hiç eksik olmasın. Allahaısmarladık.

 GÖKHAN KAYA