Dün yapılan asfalt yol bugün yeniden kazılacak.. VİDEO HABER

Dün yapılan asfalt yol bugün yeniden kazılacak.. VİDEO HABER
24.10.2018 - 14:37
4004

 Dün  yaptığımızı bugün bozmakta üzerimize yok. Bunun en bariz örneği Sarıyayla köyü yolu…

 Sarıyayla barajı inşaatı nedeniyle 3-4 yıldır köstebek  yuvasına dönen yoldan Akçakoca’ya gidip gelen Sarıyaylalıların kaymak gibi yol sevinci bir yıl sürdü.

Baraj inşaatı nedeniyle bozulan ve bundan bir yıl önce sıcak asfalt dökülen yaklaşık 6 KM’liK yolu Akçakoca Belediyesi’nin fiber optik kablo hattı döşemek için yeniden kazacağı öğrenildi.

Sarıyayla içme suyu barajına fiber optik kablo çekilebilmesi için 1 yıl önce sıcak asfalt serilen Sarıyayla köyü yolunun yeniden kazılmasına  tepki gösteren köylüler, Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici ile görüştü.

“ Şu yolları adam gibi bir defa kazıp ne yapacaksanız yapsanız olmaz mı? İlla ki her çalışma için defalarca kazıp millete “işkence” çektirmek zorunda mısınız? “ diye duruma tepki gösteren köylülerle görüşen Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, yolun kazılan bölümlerinin hemen kapanacağını ve silindirle  ezilip yeniden sıcak asfalt  döktüreceği sözü verdi.

BAŞKAN YEMENİCİ GERGİN VE AGRESİF...

Köylülerle yaptığı konuşmanın kameraya alınmasına sinirlenen  Başkan Yemenici, bir vatandaşın yol çalışması nedeniyle sarf ettiği sitemkar sözler üzerine, “ sen muhtar adayı mısın “ diye tepki koydu. Sinirli ve agresif olduğu gözlenen Başkan Yemenici, Türk Telekom, Özelidare ve Akçakoca Belediyesi’nin sözleşme yaptığını ve fiber optik kablo çalışması nedeniyle bozulan yolun tamir edileceği sözü verdi.

Başkan Yemenici’nin Sarıyayla köyünde gerekli olan yerlere güvenlik kamerası taktıracağı sözü verdiği öğrenildi.