Arsa işi tamam, sıra bina yapımında

 Arsa işi tamam, sıra bina yapımında
23.10.2018 - 19:14
2914

Akçakoca Esnaf Kefalet Kooperatifinin son kongresinde üyelere kooperatif binası sözü veren Gürol Sarı Başkanlığındaki kooperatif yönetimi verdiği sözü tuttu.

Akçakoca Esnaf Kredi ve Kefalet yönetimi üyelerine verdiği sözü tuttu. Pazar yeri bölgesinde, 195 bin lira olduğu  öğrenilen 405 metre kare arsanın ödemsini yapan kooperatif yönetimi tapuyu aldı.

Kooperatif kaynaklarından alınan bilgiye göre belediye başkanı Cüneyt Yemenici destek verdiği arsa alımında bugün hukuki işlemler tamamlanarak tapu tescili kooperatif adına yapıldı.

Kooperatif adına yapılan açıklamada; “ Bölge Birliğimize bağlı Akçakoca Esnaf Kefalet Kooperatifimizin Yeni Hizmet Binası için arazi alımı tamamlandı. Esnafımıza hizmet için yapılan bu girişime desteğini gösteren Genel Başkanımız A.Kadir Akgül’e ve Yerin Alımında kolaylık sağlayan Esnafımıza her zaman yardımcı olan Akçakoca Belediye Başkanımız Cüneyt Yemenici’ye,Meclis üyelerine Bu girişimi sağlayan Akçakoca Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı ve yönetimine Bölge Birliği yönetim kurulum adına teşekkür ederiz “ denildi.

Kaymakam Yasın Oztürk, Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, Esnaf Kredi Kooperatifleri bölge başkanı Ertan Taşlı, Atila Şişman, kooperatif başkanı Gürol Sarı ve yönetim kurulu üyeleri Osman Şenbaş, Nedim İşgören, Tefik Yapıcı ile Hikmet Sarıoğlu bir araya gelerek önce arsayı gezidiler ardından birlikte yemek yediler.

Kooparatif yönetim kurulu üyesi Nedim İşgören'den alınan bilgiye göre, bugün tapu işlemleri tamamlanan kooperatif arsanına önce proje çizileceği ve ruhsatlandırma işlemlerinin tamamlanmasının ardından en kısa sürede bina yapımına başlanacağı bilgisi verildi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (2)

 • Cumhur
  Cumhur
  3.04.2021 18:41

  Akçakoca'da Esnaf ve Sanatkarlar odalarının tamamı için ortak bir bina ve hatta Ticaret ve Sanayi Odasının içinde yer alacağı, Banka şubesi bulunan, Otoparkı olan, İlçeyi ziyaret eden Yatırımcı, İş Adamı ve hatta Bakan, Milletvekili gibi ziyaretçilerin tek bir yerde bulunan odalardan yapılan binanın içindeki toplantı, brifing salonunda ilçe sorun ve çözümlerini görüşebilse daha akılcı ve mantıklı değilmi.? Geleceğe yönelik yatırım yapmak ufku açık insanların işi. Ben İlçe Tarım, Ziraat, Esnaf ve Sanatkarlar odası ve diğer mesleki tüm odalar, Esnaf ve Sanatkarlar kredi kefalet odası, Ticaret Odası, Sanayi Odası gibi sivil toplum kuruluşlarının tek bir çatı altında olmasını Akçakoca Ticaret ve Sanayicisi ile Esnaf ve Tarım faaliyet yapan yatırımcılara yeni imkânlar sunup birlik ve beraberlik sergilemesini isterdim / isterim. Arsa almak bina yapmak ile sorunlara çözüm bulunmuşmu olundu.!

 • atmaca
  atmaca
  3.04.2021 18:41

  E artik insaat isinide kural insaata verirsiniz madem baskan da yardimci oldu size

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız