ERGUN AŞÇI... BİR BECERİKSİZLİK HİKAYESİ

ERGUN AŞÇI... BİR BECERİKSİZLİK HİKAYESİ
20.10.2018 - 10:17
2151

 Seçildikten birkaç ay sonra Orhan Deresine kocaman bir afiş asılmıştı bilmem hatırlarmısınız?

“Musluklardan kana kana su içmeyi özledik.”

Astıran Cüneyt Yemenici idi.

İddiası arıtma tesisi birkaç ay içerisinde bitecek ve kana kana su içme hasreti bitecekti.

4 yıldan beri bu hasret bitmediği gibi var olan arıtmada hiçbir tabakada değişim yapılmadığı için su çok bulanık ve bunun için aşırı klor katılıyor sağlıkçı başkanımızın talimatları ile.

Her erken böbürlenme bir beceriksizlik hikayesine dönüşüveriyor.

Briç turnuvasındaki skandalın arkasında erken böbürlenme hastalığı var.

Belli ki tedavisi yok bu hastalığın. Sağlıkçı olmak hastalığa tutulmak ya da ondan hemen kurtulmak manasına gelmez ki.

Geçtiğimiz yıl briç turnuvası iletişimsizlikten dolayı belediye nikah salonunda yapılamamıştı.

Cüneyt Yemenici şu tarihlerde salon briç turnuvasına tahsis edilmiştir talimatı değiştirilmiş kimsede bunu takip etmeye turnuva başka salonda yapılmıştı.

Briç dostlarının bu zorunlu mekân değişikliğinden memnun kalmadıkları çok aşikardı.

“Sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek ye”r atasözünden nasibini alamamış olanlar bu senede belediye nikah salonunun kendilerine tahsisini beceremediler.

Cüneyt Yemenici’nin erken böbürlenme hastalığına mağlup düştüler.

Cüneyt Yemenici turnuvanın Değirmenağzı’ndaki yeni inşa edilen kültür merkezinde yapılmasını ister, yaptığı tesisi tüm briççilere gösterecektir ve bundan pay çıkaracaktır.

Ancak Cüneyt Yemenici’nin projeleri mevzusunda sütten ağzı yananlar gereken tedbiri alarak nikah salonunu da garanti altına almalıydılar.

Cüneyt Yemenici’nin “bu tesis garanti bitecek” böbürlenmesini dikkate almadan.

Alacak kişi de belli.

Briç federasyonu yedek üyesi İbrahim Bilgin.

Cüneyt Yemenici belediye başkanlığını kazanırken ki AKP ilçe başkanı olan İbrahim Bilgin.

“Tamam başkan turnuvayı yine kültür merkezinde yaparız ama 6-7 Ekim tarihlerinde de nikah salonunu rezerve edelim” diyebilmeliydi.

Olmadı Cüneyt Yemenici’ye haber vermeden yakınları adına rezerve yapabilmeliydi.

Belediye başkanlığını kazanmış bir ilçe başkanı olarak bu hatıra sahip olabilmeliydi.

Sonrasında biliyoruz ki kültür merkezi bitirilemedi.

6-7 Ekim tarihinde nikah salonu tutulmuş olduğu için yer aranmaya başlanmış ve Ak Resort Otel tutulmuş.

Turnuvanın burada yapılması da epey bir badireden sonra gerçekleşebilmiştir.

Ak Resort Otel’in tutulması için gereken bedel belediye tarafından karşılanınca altın ödülleri için turnuva için ayrılan bütçe de para kalmamış ve bu bilgi Ümit Koç ve İbrahim Bilgin’e bildirilmiştir.

Turnuvadan iyi gelir elde edilmesine ve altın ödüllerini alacak para olmasına rağmen Palamut Briç Kulübü başkanı Göksel Aydın’ın da karara iştirak etmesiyle altın ödülleri verilmemiştir.

Niçin verilememiştir?

Paranın yüzü sıcak olduğu için tabii ki.

Göksel Aydın belediye tarafından ödüllerin verilmeyeceğinden haberi yoktur ancak altınların verilmemesi ve federasyon başkanı Nafiz Zorlu’ya ricacı olunması kısmında dahli vardır.

Briç kamuoyundan henüz özür dilenmediği gibi verileceği söylenen altın ödüllerini sadece birinciler alabilmiştir.

Skandalın hikayesi böyle.

Yansıması ise bambaşka.

Her skandal da bir suçlu aranır.

Buldukları suçlu ise kulüp başkanı Göksel Aydın.

Operasyon belediye başkanına basit bir rezervasyon için bile sözünü dinletemeyen İbrahim Bilgin ve İl temsilcisi Ümit Koç tarafından yürütülüyor.

En büyük destekçileri ise Göksel Aydın’ın zamanında hukuksuzluğu göze alarak kendini siper ettiği üyeler.

Olağanüstü genel kurul kararı alarak Göksel Aydın’ı başkanlıktan düşürerek skandala suçlu bulunmuş olacak böylece.

Bu operasyondan ne mi çıkar?

Bir şey çıkmaz, sadece kulüpte daha fazla gürültü çıkar.

Kanserli hücreleri atacak cesaret/basiret olmadıktan sonra bir şey çıkmaz.

Çünkü briç kulübü yöneticiliği kariyer için değil briç sevdası için yapılır.

 

Hamiş; Aynı hataya üçüncü defa düşmek beceriksizlik/basiretsizlik olmaz aptallık olur. Bu yüzden İbrahim Bilgin’e bile haber vermeden düğün filan yapacağız diyerek belediye nikah salonunda gereken rezervasyonları yapmak akıl gereğidir.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (2)

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  Bu yazı yani, "kana kana içilecek su" yazısı pazar yolu girişine asılmıştı ve ben Akçakoca'ya ilk geldiğim gün Cüneyt Yemenici'nin yapay gülümsemeli fotosunun eşliğinde bu yazıyı görmüştüm: bu adam çok beceriksiz, iş bilmez biri açık ve net!

 • Cavit
  Cavit
  3.04.2021 18:41

  Sayın Ergun bey, Ben daha dişe dokunur şeyler ile destek vereyim ; Liman ve balıkçı barınağı, Şehir içi yolların deniz gibi dalgalanıyor olması, okul çevrelerinin çamur içinde olması, yukarı mahalle pazarı ve çevresinin dağınıklığı çevreye verdiği kirlilik fiyat ve kalitesiz olması, Pazar yeri rezaleti, Hacıyusuflar mahallesindeki nüfus yoğunluğu dikkate alınarak haftalık pazar günü belirlenmemesi, Çöp konteynerlarının çoğunun bozuk ve yerinin yanlış olması, Sivrisinek mücadelesi yetersiz, Seyyar satıcılar ve hoparlör ile verilen zarar, Patpatların şehir içinde girmesinin yasak olduğu alanların belirlenmemesi, Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne kaptırılan MTA'nın Akçakoca'ya kazandırılmaması, Belediye binasının kütüphane ve Kültür Merkezi yapılarak Belediyenin Pazaryerine taşınması, Deniz sahillerinin peşkeş çekilmesi, Kale tadilatı, Şehir içi otopark sorunu, Trafik akış güzergahı, Halkın gezebileceği yeşil alan park yeri, Çocuk oyun parkları, Belediyece 2-5 yaş arası her mahallede bir kreş hizmeti, Muhtaç ve ihtiyaç sahiplerine yardım köprüsü etkinliği kurmak, Yılda bir gece şarkı söylenen etkinlik değil Kültürel ve Sosyal, Ekonomik katkı yaratacak Üniversite destekli Heykel yapımı için Mermer, Ağaç, Metal materyal eserlerin yapılması, Sokak hayvanlarına barınak sağlayıp şehrin sokaklarında sağlıksız çöplerle beslenen mikroplu bulaşıcı hastalıkları önlemek, İnşaat projelerinin çok katlı değil iki üç katlı müstakil evler yapılarak mahalle kültürünün gelişimi komşuluk ilişkilerinin güçlenmesi, Bunlar Akçakoca için elzem olmazsa olmazımız olarak ele alınmalı. Akçakoca Belediye Başkanı olacak kişinin vizyon sahibi ufku geniş kişilere özel Başkan değil tüm halkı kucaklamalı.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız