Kaleşnikof tüfekle fabrika taradılar

Kaleşnikof tüfekle fabrika taradılar
10.09.2018 - 19:21
3048

 Hendek 2. OSB müdürlüğünde faaliyet gösteren bir sanayi tesisine kimliği belirsiz bir kişi tarafından Kaleşnikof tüfekle ateş açıldı. Şüpheli fabrika güvenlik memurunu rehin aldı.

Olay Hendek'te bulunan 2'nci Organize Sanayi Bölgesinde ki bir fabrikada meydana geldi. Yaklaşık 40-50 mermi sıkılan fabrikanın camları delik deşik oldu.

Olayın duyulmasının ardından olay mahalline intikal eden Hendek Jandarma Garnizon komutanı Yüz. Deniz Kün, fabrikayı kurşunlayan ve fabrika güvenlik görevlisini rehin alan şahsı etkisiz hale getirerek kelepçeledi ve rehineyi kurtardı.

Jandarma tarafından gözaltına alınan ve kimliği açıklanmayan şüphelinin jandarmadaki sorgusu devam ederken,  olayın görgü şahitlerinden edinilen bilgilere göre olayın tehdit amaçlı para kopartmaya dayandığı, şüphelinin 45-50 yaşlarında olduğu ve suç dosyasının kabarık olduğu  iddia edildi. 

Salı günü adli makamlara teslim edilecek

Fabrikaya yaklaşık 40-50 adet mermi sıkan şüphelinin yarın (Salı) işlemlerin tamamlanmasının ardından Hendek Adli makamlarına çıkartılacağı öğrenilirken Jandarmanın olayla ilgili başlattığı soruşturmanın derinleştirildiği öğrenildi.