Mavi Bayraklı Lağım!

 Mavi Bayraklı Lağım!
6.09.2018 - 09:15
3317

Akçakoca’da  Mavi Bayraklı Akevler sahili,  lağım suları nedeniyle   kahverengiye boyandı…Çevreye yaydığı pis koku nedeniyle denize girmenin mümkün olmadığını söyleyen plaj sakinleri, yaptıkları uyarılara rağmen hiç bir yetkilinin gelip soruna sahip çıkmadığını söyledi.

Akçakoca TV ihbar hattına gönderilen video görüntülerine göre;  özellikle Karadeniz Ereğli ve Zonguldak bölgesinden gelen yazlıkçıların yoğun olarak kullandığı turistik Mavi Bayraklı Akevler sahilleri, altyapı yetersizliği nedeniyle lağıma teslim oldu.

Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici’nin, Düzce Valiliği Akçakoca Toplum Sağlığı Merkezi tarafından su numuneleri alınarak temiz çıktığını söylediği açıklamaya tepki gösteren site sakinleri, denizden numune alanlar gelsinler buradaki rezilliği görsünler, denize resmen lağım karışıyor tepkisinde bulundular.

"Lağım suları denize karıştı. Plajımıza yazık oldu “ diyen site sakinleri, salgın hastalıklara kapılma ihtimali nedeniyle  çocuklarını denize göndermediklerini söyleyerek yetkililerin soruna çözüm üretmesini istediler.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (4)

 • Vatandaş
  Vatandaş
  3.04.2021 18:41

  Cüneyt başkan seçimler yaklaşıyor ya genel merkezde halkla içli dışlı olmayanı aday yapmam diyor kendiside esnafları dolaşıyor puan toplamaya çalışıyor ya başkanın işi çok zaten yazda bitti artık seneye kaldı

 • Akçakocalı
  Akçakocalı
  3.04.2021 18:41

  Mavi bayrak alacak yerin tertemiz cam gibi suyu olan denizin dibindeki taşları sayılan ve temiz olan yerlere verilir.Bizim akçakocamız ne kadar ne zaman bu temizliğe sahip oldu.Hertaraftan dereler bazı yerlerden lağım ve sanayi suları karışıyor.Bu yerler belli bu belgeyi verenlerin ehli olduklarından şüphem var ben şahsen bu işin siyasi olduğunu düşünüyorum.Amaç şirin gözükmek.Ne yapılmışta denizimiz düzelmiş deniz suyuyla birlikte halka verilen sosyal ihtiyaçlarını giderecek yerlerde yapılmalıdır.Mesala çuhallı plajında elle tutulacak kadar duş alma yeri soyunup giyinme yeri var mı .Millet kıçını tuta tuta çuhallıdaki cami tuvaletine zor yetişiyor.Orada namaz kılınıyor abdest alınıyor.Gelen misafirler bikinili mayolu olarak orada ihtiyaç gideriyor.Ha bunları yapacak para yok dersen o zaman adama sorarlar kardeşim şezlongculardan sezonluk 27 milyar alınmış.Yaklaşık 4 yada 5 kiralanan yer var.Toplanan bu paralarla oraya en modern biçimde yerler yapılır.Sayın Yemenici kumsaldan alınan paralarla neden doğru dürüst bişey yapmaz.Anlamak mümküm değil.İşleri güçleri beton beton.Bina bina Ne denizimiz kaldı nede yeşil alanımız kaldı.Şimdi bu eleştriyi okuyanlar diyecekler ki bu kesin AKP karşıtı.Bu işin partisi yok .Güzelim memleketimiz elden gidiyor.Sahip çıkacak yeni yüzler lazım

 • akçakocalı
  akçakocalı
  3.04.2021 18:41

  herşeyi ezbere yapıyorlar çünkü,denize girme kuralları tabelası,duş ve kabin yapınca bu iş bitti zannediyorlar.bakın çok net söylüyorum,sadece kemoş değil,akçakocada hiçbir denizimiz mavi bayrağı haketmiyor.

 • SAĞLIKÇI BAŞKAN VİDEOYU İZLESİN
  SAĞLIKÇI BAŞKAN VİDEOYU İZLESİN
  3.04.2021 18:41

  CÜNEYT BAŞKAN BU HABERLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPMALI... O BORU ORDA NE ZAMANDAN BERİ DENİZE PİSLİK AKITIYOR? ÇÖZÜMÜ NEDİR? 21.YY AKÇAKOCA'SINDA BU KABUL EDİLEMEZ!!!!

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız