5 gündür denizde aranıyordu

5 gündür denizde aranıyordu
15.08.2018 - 09:07
2026

 Milli Egemenlik Caddesi üzerindeki sahilde, 10 Ağustos Cuma günü serinlemek için denize giren Ağrılı genç dalgalara kapılarak kayboldu. Vatandaşların denize girmemeleri yönündeki uyarıları dikkate almayan Hayretin Taşdemir ve Gökhan Korkmaz, denize girdi ve dalgalara kapıldı. Arkadaşı Gökhan Korkmaz ile birlikte yüzen Hayrettin Taşdemir, bir süre sonra çırpınmaya başladı ve çevrede ki vatandaşlardan yardım istedi. Hayrettin Taşdemir’i sahilde ki vatandaşlar kurtarmaya çalıştı ancak başarılı olamadılar. Tüm çabalara rağmen Hayrettin Taşdemir gözden kayboldu.

CANSIZ BEDENİ KIYIYA VURDU

Yaklaşık 4 gündür sahilde arama kurtarma çalışması yapıldı. Sahil Güvenlik Komutanlığı’na ait bot, helikopter ve AFAD ekipleri aramalarını sürdürdü ancak Hayrettin Taşdemir'den bir iz bulunamadı. Hayrettin Taşdemir’in cansız bedeni bu sabah saatlerinde Kozlu Sahili’nde bulunan çöp toplama alanında ki kıyıya vurdu.

OLAY NEYDİ?

Zonguldak'ta serinlemek için denize giren  Hayretin Taşdemir kayboldu, arkadaşı Gökhan Korkmaz son anda vatandaşlar tarafından kurtarıldı. Kayıp gencin ağabeyi Ferman Taşdemir, deniz polisinin botla yaptığı aramayı gözyaşları içinde izledi.

Olay, Milli Egemenlik Caddesi üzerindeki sahilde meydana geldi. Hayrettin Taşdemir, vatandaşların dalgalı olduğu için girmemesi yönünde uyarıda bulunduğu denize girdi. Arkadaşı Gökhan Korkmaz ile yüzen Hayrettin Taşdemir, bir süre sonra suda çırpınmaya başladı. Dalgaların etkisiyle kıyıdan uzaklaşan Hayrettin Taşdemir'i sahildeki vatandaşlar kurtarmaya çalıştı. Hayrettin Taşdemir, tüm çabalara rağmen suda gözden kayboldu. Arkadaşı Gökhan Korkmaz ise son anda kurtarıldı. Olayın ardından sahile polis, sağlık ekibi ve AFAD yönlendirildi. Deniz polisi ve Türkiye Taşkömürü Kurumu'na ait römorklar denizde arama çalışması yaptı. Taşdemir, tüm aramalara rağmen bulunamadı.

ACI HABERİ AİLESİNE VERDİ

Ağabeyi Ferman Taşdemir arama çalışmalarını gözyaşlarıyla izledi. Kardeşinin bulunmasını isteyen Ferman Taşdemir, cep telefonuyla Ağrı'da bulunan ailesini arayarak kardeşinin denizde kaybolduğunu söyledi. Hayrettin Korkmaz'ın ağabeyi ve arkadaşıyla 1 ay önce inşaatlarda çalışmak için Ağrı'dan Zonguldak'a geldikleri öğrenildi. Ekipler, Hayrettin Taşdemir'i bulmak için arama çalışmalarını sürdürüyor.

'ÇOCUĞU ZONGULDAK DENİZİNDE BIRAKIP AĞRI’YA GİDEMEM'

Hayrettin Taşdemir’in dayısı Bahattin Arin, yeğeninin suda kaybolduğu haberini alınca Zonguldak'a geldiklerini söyledi. Hayrettin'in bir an önce bulunmasını istediklerini kaydeden Bahattin Arin, "İnsanın denizin altında kalacak hali yok; ama biz de burada bekliyoruz. Herkese teşekkür ediyorum. Zonguldak Valisi’nden yardım istiyoruz. Gelsinler, arasınla. Çıkmazsa başım gözüm üstüne, ben bırakıp gideceğim. Ben bu çocuğu Zonguldak denizinde bırakıp, Ağrı’ya gidemem. Yaz mevsimidir. O çocuğun tek parmağı da çıksa razıyım. Onu ailesine götürüp, derim ki 'Bir tek parmağı kaldı, gerisini balıklar yedi'. Götürüp, veririm ama diyemiyorum" dedi.  

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız