ESNAF KAPI DIŞARI EDİLDİ...

ESNAF KAPI DIŞARI EDİLDİ...
25.07.2018 - 13:34
4733

 Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici,  çifte standart denilecek bir uygulamaya imza attı.

Kentsel dönüş çalışmaları kapsamında yıkım kararı alınan Barınak çevresinde bir süredir hak sahipleri ile belediye ve TOKİ arasında devam eden hukuki sürecin tamamlanmasının ardından harekete geçen belediye zabıtası, ıhlamurlar altındaki çay ocaklarını kapattı.

Belediye başkanı Cüneyt Yemenici’nin talimatı ile Ertuğrul ailesine ait 3 katlı binanın limana  bakan ıhlamurlar altındaki çay ocaklarını mühürleyen belediye zabıtası,  aynı binanın cadde üzerindeki işyerlerinin açık kalmasına göz yumdu.

Yapılan uygulamayı adaletsiz bulan işyeri sahipleri aynı binada yapılan uygulamayı  çifte standart olarak değerlendirildi.

Meydanın başındaki Yalçın ailesine ait binanın mahkeme sürecinin hala devam ettiğini söyleyen esnaf, yaz sezonu ve fındık başlangıcı ile birlikte iş yapacakları dönemde  kapı dışarı edildiklerini söylediler.

Kendilerine alternatif bir işyeri ayarlamak için bayarm sonuna kadar müsade bile edilmediğini söyleyen esnaf, yapılan adalatasiz uygulamaya isyan ettiler.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (6)

 • çuhallılı
  çuhallılı
  3.04.2021 18:41

  Çuhallıdaki Migros yanı yavaş yavaş kademe kademe duvarlarla çevrildi camekanla kapatıldı sonra varenda yapıldı altına araç park ediliyor yani sözde adam garaj yaptı üstünü tam arabasına yakışır bi şekilde kapattı yahu bu yetkililer ne kadar duyarsız böyle bir garaj mı olur amaç belli orayı kafeteryaya çevirmek yasalsa adamın niyeti varsa yapsın ha yok yasal değilse o zaman gereği neden yapılmaz sizin gücünüz kime sayın belediye yetkilileri

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  Çuhalı Migros'un yanındaki kafe güya mühürlü ama dükkan sahibi işlerine aynen devam ediyor. Orayı da yıkmayı düşünür müsünüz?

 • cuhallı
  cuhallı
  3.04.2021 18:41

  alt ust dıye dukkanlar ayrılmamalıdır uygulama hepsını karsılamalıdır butun dukkanlar kapatılmalı bır an once yıkım baslatılmalıdır carsı ıcı temızlıge kavusur her aksam kavga gurultu var altta kapatılan dukkanların ustundekıacık olan dukkanda

 • a
  a
  3.04.2021 18:41

  Yıkılacağı zaten belli olan yer için bu zamana kadar yer ayarlamaması esnafın rahatlığıdır. Aynı binanın aşağısı kapanıyorsa yukarısının da kapanması gereklidir. hukuki süreç devm ediyorsa smylenecek bir şey yoktu.

 • Çuhallılı
  Çuhallılı
  3.04.2021 18:41

  Çuhallıda var ruhsatsız ve kaçak orayı neden yıkmıyorsunuz migros yanı hadi bakalım mühürlemekle olmuyor bu işler

 • Kovboy
  Kovboy
  3.04.2021 18:41

  Barcelona bar diye bir illet var üst dükkanda her Türlü pislik uyuşturucu kavga gürültü her gece kaos ortamı..Ortada bir proje var kentsel dönüşüm herkes saygı duymalı.. ama bu pislik mekana bayrama kadar yada sonrasına kadar müsade ediliyorda çay satan garibanın elinden ekmeğini mani olmak mantık dışı ve vicdansızlık..hiç yakışmadı yetkililer ve bu işe müsade edenler...

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız