KELEŞ İDDİALARA SOSYAL MEDYADAN CEVAP VERDİ..

KELEŞ İDDİALARA SOSYAL MEDYADAN CEVAP VERDİ..
6.04.2018 - 13:33
1392

 Geçtiğimiz günlerde Düzce Belediye Meclisi Denetim Komisyonunun raporunda yer alan bazı usulsüzlükler gündeme bomba gibi düşerken, eski belediye Başkanı Mehmet Keleş bu iddialara sosyal medya sayfasından manidar cevaplar verdi. Keleş, görevden ayrıldığından beri birilerinin yaptıklarını beğenmemekle başlayıp yaptıklarını yıktırma gayreti içine girdiklerini kaydetti. Bunlara şaşırmadığını söyleyen Keleş, asıl şaşırdığının gerçekleri söylemesi gerekenlerin suskunluğu olduğunu ifade etti. Bir de manidar bir söz kullandı, Yağmur Yağar Çise Çise, Bu Gün Bize Yarın Size".

Yazılanları, konuşulanları hayretle izlediğini paylaşan eski belediye Başkanı Mehmet Keleş,  severek ve isteyerek büyük bir heyecanla yürüttüğü Belediye Başkanlığı görevinden istifa etmek zorunda kaldığına, kimseyi suçlamadığına, kimseyi hedef göstermediğine, siyaseten kimsenin tekerine çomak sokmadığına yer vererek şu ifadeleri kullandı.

Bundan sonraki süreçte eğer görev yaptığım zaman zarfında suç teşkil edecek bir icraatım olduysa müfettişler bunu tespit eder devletin savcıları da gereğini yerine getirir.

Bu durumda takdir edersiniz ki

Belediye Başkanı da olmadığım için herhangi bir şeyi saklamam, gizlemem, delil karartmam da söz konusu olamayacaktır.

Hal böyleyken görevden ayrıldığım günden beri birileri sürekli hakkımda yalan, dedikodu ve iftira kampanyası yürütmeye devam ediyor.

Önce bildiğiniz gibi yaptıklarımı beğenmemekle ise başladılar, ardından yaptıklarımı yıktırma gayretiyle devam ettiler,daha sonra yapmakta olduğumuz bütçeleri dahi hazır olan bütün işleri iptal ettirdiler, ardından tüm yönetim kadrolarını tasfiye ettirdiler, şimdi ise usulsüzlük ve yolsuzluk iddiaları ile yeni bir versiyon deniyorlar.

Ne iddia ediyorlar:Özetle üç iddiaları var.

1- Belediyenin otopark hesabındaki 15 milyon hesapta değil.

2- Belediyede bazı personeller amacı dışında çalıştırılmış.

3- Tuvaletler, güreş sahası gereksiz hizmetlermiş.

Tabii, Mehmet keleş düşmanları (kim olduklarını söylememe gerek yok siz onları benden iyi tanıyorsunuz) mal bulmuş mağribi gibi hemen manşetleri atıyorlar.

"Belediyenin 15 milyonu kayıp!"

"Kokusu yeni yeni çıkıyor, daha neler var neler."

"Buyurun buradan yakın, Belediyenin 15 milyonu buharlaşmış."

Ve tabii alt kısma da bir iki yorum eklemeleri lazım.Oraya da büyük harflerle;

HIRSIZZZ VAAARRRR diye yazıyorlar ki, eyyamcılığın, goygoyculuğun dibine vurmuş olsunlar.

BUNLAR BENİ ŞAŞIRTMIYOR!!!

Başta da yazdım bunlar beni sevmeyenler. Asıl beni şaşırtan gerçeği söylemesi gerekenlerin suskunluğu.

Söyleyecekleri bir kelime: SAÇMALAMAYIN.

Evet sadece söylemeleri gereken şey bu.Düzce Belediyesinin bir kuruşunun dahi kaybolmadığı, kamu kurumlarında böyle bir şeyin mümkün olmadığı, otopark hesabında olmayan paraların belediyenin başka bir hesabında tutulduğu ve yine hizmetlere harcandığı. Bu kadar.

Ama bunu yapmıyorlar, sosyal medyada bir haftadan beri haksız yere linç ediliyoruz.Dostlarımızın (veya dost bildiklerimiz) kılları bile kıpırdamıyor.Bir kardeşimiz, spora yapılan yatırımların fuzuli olamayacağını, Spor yatırımlarına yapılan harcamaların Güreş İhtisas Kulübüne yapılıyor gibi gösterildiğini bunun yanlış olduğunu söylemeye kalkıyor, ve o da nasibini alıyor bu linç girişiminden.

Bir güzel söz var. Hatırlatmak isterim. "Yağmur Yağar Çise Çise, Bu Gün Bize Yarın Size".

Bir de güzel hikaye var aslInda Sarı ÖKÜZ Hikayesi ama onu da arif olan anlasın artık.

PEKİ:

Madem onlar açıklamıyorlar ,ben soruyorum.

Soru 1- Hesapta olmayan 15 milyon nerde?

Soru 2- Birinci soruya cevabınız belediyenin bir başka hesabında duruyor ise, ben görevden ayrıldıktan sonra yani iki ekimden sonra siz topladığınız otopark paralarını hangi hesapta topladınız ve kaç otopark yaptınız?

Soru 3- İddia edildiği üzere Düzce Belediyesi parkları ihaleyle aynı müstecirlere verirken Dursun Ay ihaleyi yapan encümen üyesi değil miydi?

Soru 4- Bu meclis Denetim komisyonu üyelerinin yine encümen üyesi sıfatıyla bu pahalı dedikleri ihalelerin altında imzaları yok mu?

Soru 5- Kim bu amacı dışında çalışanlar. Nerde çalışmışlar?

Evet, cevap verin ve tüm Düzce kamuoyu aydınlansın.

Özellikle denetim komisyonu üyelerine söylüyorum, çok değerli ve de muhterem yüksek hesap bilgisine sahip donanımlı arkadaşlar cevap verin, on beş milyonu kim cebe indirdi? Hadi cevap verin.

Yanılmıyorsam Ziya paşaya ait çok muhteşem bir söz vardı, şayet kimse üzerine alınmayacaksa yazmak isterim. Çünkü bu lafı hak ediyorsunuz.

"NE GÜNLERE KALDIK EY GAZİ HÜNKAR,

KATIR MÜHÜRDAR OLDU, EŞŞEK DEFTERDAR."

Kalın sağlıcakla.

Haaa aklıma gelmişken şu parti büyüğümüze Başkanın hukukunu koruma sözü veren arkadaşlara da bir dörtlük yazayım da içleri rahat olsun!!!

"Giderim İlinizden

Kurtulam Dilinizden

Yeşilbaş Ördek Olsam

Su İçmem Gölünüzden".

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız