MELENAĞZI KÖYÜNÜN ADI VAR SANI YOK!

Akçakocaın en eski ve köklü köylerinden olan, Gürcü vatandaşlarımızın yaşadığı Melenağzı köyünün Akçakoca kaymakamlığı karşısındaki panolarda yer almaması tartışmaları da beraberinde getirdi...

MELENAĞZI KÖYÜNÜN ADI VAR SANI YOK!
29.03.2018 - 11:36
3000

 Akçakoca Kaymakamlığı önünde bulunan tanıtım stantlarının yenilenmesinin ardından stantlarda Melenağzı köyünün yer almaması  Melenağzı köylülerini kızdırdı.

Olaya tepki gösteren köylüler, panoları yenileyen Melek Reklam'ın sahibi Ahmet Kaya'nın Akçakoca Turizm ve Tanıtma Derneği yönetim kurulu üyesi olduğunu ve böylesne vahim bir hatanın altına nasıl imaza atttığını anlamakta güçlük çektiklerini söylediler.

Skandalı ortaya çıkaran köylüler, Akçakoca Turizm ve Tanıtma Derneği  yönetiminde yer alan Melenağzı köyü doğumlu Aytekin Seçkin'in ise olan biteni neden seyrediyor sorusunu sordular...

Bir süre önce Akçakoca kaymakamlığı önünde yeniden yapılan tanıtım stantlarına Akçakoca’nın çeşitli turizm alanlarının fotoğrafları konularak sergilenmeye başladı.

Ancak  pnolara konulan turizm yerlerine ait fotoğraflarda Akçakoca'nın en köklü ve tarihi köylerinden biri olan Gürcü yaşam tarzının hala devam ettiği Melenağzı köyünün olmaması şaşkınlık yarattı.

Olaya tepki gösteren köylüler, Turizm köyü olan ve Melen nehrinde birçok turistin gezdiği ve balıkçı köyünün fotoğraflarının konulmaması Melenağzı köylülerini üzdü.

SÖZ VERİLDİ YAPILMADI

Bu konuda açıklamada bulunan İYİ Parti Akçakoca yönetim kurulu üyesi Bilgehan Koğlu,yaptığı açıklamada, Akçakoca kaymakamlığı önünde bulunan stantlara Melenağzı köyümüzünde bir turizm köyü olması sebebiyle Akçakoca Kaymakamı Yasin Öztürk’le görüştüklerini belirterek’’Kaymakam bey, bizlere Tanıtım stantı yeniden yapılacak o zaman Melenağzı köyünüde koyacağız diye söz vermişti.

MELENAĞZI NEDEN YOK?

Fakat bakıyoruzki Akçakoca’nın bir çok turizm alanlarının fotoğrafları var ancak Melenağzının fotoğrafları yine yok.Aynı şekilde yine EMİTT fuarında bu konuda Belediye Başkanımız Cüneyt Yemenici’ye de ricada bulunmuştuk, köyümüzün bir fotoğrafını kullanabilirmiyiz diye ama yine kulak ardı edildi.Eğer Melenağzı köyünü dışlayacaklarsa direk söylesinler biz bu konuda çok rahatsızız.Bizim köyümüz bir balıkçı köyüdür,Bizim köyümüze melen nehrini gezmeye bir çok turist gelmektedir.Bu ayrımcılığa bir son versinler’’diye konuştu.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (4)

 • Bolamaç Gülçin
  Bolamaç Gülçin
  3.04.2021 18:41

  Bravo Aytekin. Halledeceğinden emindim :)

 • Hasan
  Hasan
  3.04.2021 18:41

  Gülçin, yine Aytekinimiz çözdü sorunu. Bir tanemiz bizim o. Devreye giripte sonuç alamadığı bir iş yok bizim yeğenimizin. Aynı haber sitesinde sorunun çözüldüğü haberi var. Aklın yolu birdir da. Sende yine yaptın bolamaçluğuni. :) Teşekkürler beyefendi ve saygılı kardeşimiz Aytekin.

 • Akçakoca lı gürcüler
  Akçakoca lı gürcüler
  3.04.2021 18:41

  Yine sorunu bir tanemiz Aytekin kardeşimiz çözdü. Helal aytekin sana. Sayın kaymakamımızada ayrıca tşk. Sağ olsun, var oolsun.

 • Bolamaç Gülçin
  Bolamaç Gülçin
  3.04.2021 18:41

  Aytekin çok ayıp . Sakaryayamı bağlansa acaba Melenağzı? Olmadi!

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız