İŞTE BENİM MEMLEKETİM AKÇAKOCA

 İŞTE BENİM MEMLEKETİM AKÇAKOCA
14.03.2018 - 17:37
2980

 Akçakocalıların memleketlerine olan bağlılığı herkesçe bilinir Akçakoca ise böylesine güçlü bir sevgiye karşılık verircesine güzelliklerini cömertçe sergilemekten vaz geçmiyor.

Yaklaşık elli yıldır talan ettiğimiz, kıyı şeridine kocaman binalar dikip imar katliamının merkezi haline getirdiğimiz Akçakoca her şeye rağmen güzelliğini korumaya devam ediyor. Ona yaptığımız bütün çevre ihanetlerine gülerek cevap veriyor bize….

“Yapın yapın yaptığınız çirkin binalar yüz yıl sonra yıkılacak ama bin yıl sonra da burada olacağım, bütün hırslarınız ve kibriniz ile bedenlerinizi sonsuza kadar bağrımda taşıyacağım” dercesine gülümsüyor.

Bugün Akçakoca’nın sıra dışı güzelliklerinden birini daha yaşadık. Memleketimizin kıymetini bilelim ona sahip çıkalı. Hep almak yerine doğaya katkıda bulunalım ve memleket hasretiyle son nefeslerini verenleri düşünerek halimize şükredelim.

Bu güzel fotoğrafa onun kadar güzel bir şiir yakışırdı. Haberimizi Nazım’ın Memleket Üzerine  kaleme aldığı şiiriyle şimdilik noktalıyoruz.

Memleketim, memleketim, memleketim,

Ne kasketim kaldı senin ora işi

Ne yollarını taşımış ayakkabım,

Son mintanın da sırtımda paralandı çoktan,

şile bezindendi.

Sen şimdi yalnız saçımın akında,

enfarktında yüreğimin,

Alnımın çizgilerindesin memleketim,

Memleketim,

Memleketim...

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (3)

 • Akçakocalı
  Akçakocalı
  3.04.2021 18:41

  İmar katliamı Fikret Albayrak zamanında başladı Cüneyt Yemenici döneminde devam ediyor tarih bunları affetmeyecek memlekette yeşillik kalmadı taş taş üstüne ecüş becüş binalar 3 . 5 tane müteahhit rant uğruna memleketi ne hale getirdiler belediyeye para gelsin gerisi önemli değil 10 yıl önce dış çevrelerden gelen insanlar bu güzelim memlekete nasıl kıydılar diyorlar suç bizde vatandaşta eleştirilere kulaklarını tıkasınlar ben yaptım oldu bitti desinler zaman daraldı herşeyin bi zamanı var vatandaşın evinin yanındaki araba garajını kaçak diye yıksınlar ama orta yerde herkesin gözünün göreceği yerlerde kaçak yapılaşmaya göz yumsunlar

 • Vatandaş
  Vatandaş
  3.04.2021 18:41

  Ya bu memlekete bu güzelim şehrimizi seven onun doğal güzelliğini korumaya çalışan yeşili seven kişilerin değil gelecek nesillerin yaşamlarını düşünen bu güzelim memleketi bozmadan öldürmeden koruyacak bi babayiğit başkan gelmeyecek mi.Hani bu memlekette bişeyler yapılırken mutlaka vatandaşa sorulacaktı seçim vaatleri değilmiydi valla ben duymadım bırakın duymayı yapılan yanlışlıkları eleştirenleri bile duymamazlıktan geliyorlar eeee herşeyin zamanı var

 • ads
  ads
  3.04.2021 18:41

  sözde göç veren akçakoca! şimdi afedersiniz kıç kadar memlekette 1 dönüm boş alan kalmadı köstebek yuvası gibi heryeri eştiler hançer gibi dev gibi binaları akçakocanın böğrüne sapladılar! senelerdir aşık olduğum memleketimizden soğuduk. bu betonlaşmanın da bir doyum noktası olmalı ?

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız