Belediyeler borç batağında

 Belediyeler borç batağında
26.02.2018 - 13:42
1927

İller Bankası, borcu olan belediyelerin listesini açıkladı. Düzce Belediyesinin 141 milyon TL olarak girdiği  listenin 3’üncü sırasında komşumuz Sakarya Büyükşehir Belediyesi yer aldı.

İller Bankası tarafından açıklanan 81 ilin yer aldığı listeye göre, AK Parti'li belediyeler en fazla borcu olan belediyeler.

Listeye göre, en fazla borcu bulunan belediye 1 milyar 73 milyon TL ile Bursa Büyükşehir Belediyesi. Ardından ise 821 milyon lira borçla Gaziantep Büyükşehir Belediyise geliyor.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nin borç miktarı ise 805 milyon TL. Peşi sıra ise, 699 milyon TL ile Konya Büyükşehir Belediyesi sıralanıyor.

İller Bankası verilerine göre, kredi borçları en düşük beş il arasında, Uşak (26 milyon lira), Muş (21 milyon lira), Tunceli (16 milyon lira), Artvin (15 milyon lira) ile Iğdır Belediyesi (15 milyon lira) yer aldı.

Türkiye'de 81 il belediyesinin kentsel ihtiyaçların karşılanabilmesi amacıyla uluslararası standartlarda proje üretmek ve geliştirmek için İller Bankası'ndan 2016 yılı içerisinde 15 milyar 42 milyon lira kredi kullandığı anlaşıldı.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız