BİLİM MERKEZİ İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLADI

BİLİM MERKEZİ İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLADI
16.02.2018 - 19:15
774

 TÜBİTAK Bilim Kurulu Üyeleri bugün Vali Zülkif Dağlı ile bir araya geldi. Düzce’de kurulması planlanan Bilim Merkezi için düzenlenen toplantıda ilk somut adım atılırken, Vali Zülkif Dağlı, bilim kurulunun detaylandırması ile başlayacak projede bilim merkezinin temelinin en kısa sürede atılacağını söyledi.

 Hükümetin, Bilim ve Teknoloji Yüksek Kurulu’nun ve kalkınma planlarının belirleyeceği hedef, ilke ve politikalar doğrultusunda, Kurumun çalışma ilke, program ve politikaları ile öncelikli alanları belirlemek, Araştırma grupları, araştırma merkez, enstitü ve benzer birimleri kurmak amacıyla kurulan TÜBİTAK Bilim Kurulu üyeleri bugün Düzce’ye geldi.

Vali Zülkif Dağlı Başkanlığında düzenlenen toplantıda konu, Düzce’de kurulması planlanan Bilim Merkeziydi.

Vali Dağlı toplantı öncesinde yaptığı açıklamada, bilim merkeziyle ilgili hazırlanan projenin kururla sunulacağını, bugün atılan ilk somut adımın ardından merkezin emelinin en kısa sürede atılacağını bildirdi.

Vali Dağlı, “Bilim Merkezimiz artık somutlaşmaya başladı. Bugün itibariyle Bilim Kurulunun arzına sunulacak. Değerli bilim kurulu üyelerimiz bunu olgunlaştıracaklar. Biz mimari proje hazırladık, projenin içindeki değişiklikler, konseptle ilgili detaylı bir çalışma yapılacak.Öğleden sonra da yerine gidilmek suretiyle görülmüş olacak. Ardından bilim kurulumuzu toplamak suretiyle detaylandırılacak. Kısa bir zamanda temel atmayı planlıyoruz” dedi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız