Keskin’den Okuma- Yazma Seferberliğine Çağrı

Keskin’den Okuma- Yazma Seferberliğine Çağrı
16.02.2018 - 08:09
1133

 Keskin’den Okuma- Yazma Seferberliğine Çağrı

AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eşi Emine Erdoğan’ın başlattığı okuma-yazma seferberliğine tüm Düzcelilerin duyarlı olmasını belirterek, “ İlimizdeki tüm okuma yazma bilmeyenlerin halk eğitim merkezlerinde açılacak kurslara bekliyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eşi Emine Erdoğan’ın başlattığı okuma-yazma seferberliğine, AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin de çağrı yaptı. Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde bulunan tüm ilçelerde ve merkezde bulunan halk eğitim merkezlerinde okuma yazma kurslarının yapılacağını kaydetti.

Okuma yazma bilmeyen kimsenin kalmamasının ülkenin geleceği için önemli olduğuna dikkat çeken Keskin, “Bilindiği gibi Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan okuma yazma seferberliği başlattı. Bizler de Cumhurbaşkanımızın bu çağrısına duyarsız kalmadık. Valiliğimiz ve Milli Eğitim Müdürlüğümüz tüm ilçelerimizde okuma yazma kursları açıyor. Kayıtlar halk eğitim merkezlerinde alınıyor. Özellikle gençlerimize sesleniyorum; okuma yazma bilmeyen annenizi, babanızı, büyüklerinizi ve mahallenizde tanıdığınız kişileri bu kurslara kayıt yaptırın. Bu kurslara katılanlara okuryazarlık belgesi verilecek. AK Parti olarak bu seferberliği destekliyor ve tüm vatandaşlarımızı bu seferberliğe destek olmaya çağırıyorum” ifadelerinde bulundu.