Aile danışma merkezinin açılışı yapıldı

Aile danışma merkezinin açılışı yapıldı
15.02.2018 - 09:26
860

 Düzce Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde kurulan 'Aile Danışma Merkezi'nin açılışı yapıldı. Açılışta konuşan Belediye Başkanı Dursun Ay, boşanma oranlarının yüksekliği nedeniyle böyle bir merkezin kurulmasına karar verdiklerini belirtti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla şehrin tüm sorunlarını araştırıp çözüm üreteceklerini kaydeden Ay, merkezde evlilik öncesi çiftlere ödüllü eğitimler verileceğinin de altını çizdi.    

Düzce Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde kurulan “Aile Danışma Merkezi” düzenlenen açılış töreniyle kapılarını açtı. Törene Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, Düzce Baro Başkanı Azade Ay, Düzce Valisi Zülkif Dağlı’nın eşi Nurgül Dağlı, Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay’ın eşi Nursel Ay, Düzce İl Emniyet Müdürü Hüseyin Deniz, Düzce İl Garnizon Komutan Vekili Albay Mustafa Çetinkaya, Düzce Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Zeki Yıldırım, Düzce İl Müftüsü Selami Emen, Düzce Belediyesi Meclis Üyesi ve Sosyal Yardım İşleri Koordinatörü Gönül Asuk, protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

 “DÜZCE’DE BOŞANMA ORANLARI ÇOK ARTTI”

Programın açılışında konuşan  Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, Aile Danışma Merkezi’nin çocuklara, bireylere ve ailelere yönelik hizmet vereceğine dikkat çekerek, “Biliyorsunuz Düzce’de boşanma oranları çok arttı. Sayın Cumhurbaşkanımız bizlere “Şehrinizdeki bütün sorunları inceleyeceksiniz ve buna çözüm üreteceksiniz.” Diye uyarıda bulunmuştu.  Baktık şehrimizde aile içi geçimsizlik çok var. Dolayısıyla bunun önüne geçmek için yola çıktık. Bu konuda emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bu konuyu vatandaşlarımıza anlatacağız, önemini anlatacağız. Evlilik öncesi müracaat eden gençlerimize herkese eğitim vereceğiz. Kişiler evlendiklerinde bu kurumdaki sorumluluklarını onlara anlatacağız. Çiftlerin birbirine karşı sorumlulukları ve çocuklarına karşı görevlerini anlatacağız. Emeği geçen herkese teşekkür ediyor, hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

HER YAŞTA HER KESİME PSİKOLOJİK DESTEK VERECEĞİZ

Programda açılış konuşmasını yapan Sosyal Yardım İşleri Koodinatörü Gönül Asuk, merkezin her yaştan her kesime psikolojik destek sağlayacağını belirterek “Her yaşta her kesime psikolojik destek vermeye başlayacak. Halka hizmet hakka hizmet mantığı ile hareket eden Düzce Belediyesi Sosyal Belediyecilik anlamında yeni bir projeye daha imza atıyor. Bu merkez tüm aile bireylerine hizmet verecek. Vatandaşların dertlerini, sorunlarını paylaşabilecekleri, dertleşebilecekleri bir merkez olacak. Ev ortamında sıcak bir mekan oluşturmaya çalıştık. Önce bireyi sonra aileyi güçlendirirsen toplumu güçlendiririz” dedi. 

İŞ YÜKÜMÜZ AZALACAK

 Emniyet Müdürü Hüseyin Deniz, merkezin hizmetleri sayesinde iş yüklerinin azalacağını umut ettiğini dile getirerek “İnşaatlarda en önemli malzeme çimento ve demirdir. Aile de toplumun çimentosu ve demiridir. Aile ne kadar sağlam olursa toplumda o kadar sağlam olur. Polis olarak bize de az iş düşer” diye konuştu. 

 Düzce İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Çetinkaya ailenin toplumun temeli olduğunu dile getirerek “İnşallah bu merkez ailedeki sorunların dolayısıyla toplumdaki sorunların çözümüne bir katkı sağlar” dedi. 

BARO OLARAK DESTEK OLACAĞIZ

 Önemli bir sosyal projeye imza atıldığının altını çizen Baro Başkanı Azade Ay şunları söyledi: “Önemli bir sosyal proje. Benim önemle üzerinde durduğum konuların başında çocuk ve kadın şiddeti geliyor. Toplum bu illetten bir an önce kurtulmalı. Bu merkezde de buna yönelik çalışmalar yapılacak. Bizde destekçisi olacağız.”

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız