Asker arkadaşları 29 yıl sonra Akçakocada buluştu…

 Asker arkadaşları 29  yıl sonra Akçakocada buluştu…
5.02.2018 - 17:10
3930

 Vatani görevlerini İzmir Narlıdere’de  yapan 16  asker arkadaşı 29 yıl sonra Akçakoca’da bir araya gelerek hasret giderdiler.

Etem Sarıoğlu önderliğinde Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen 1969’a / 1  tertip 16 asker, 29 yıl sonra Akçakoca’da buluştu.

  Askerlik görevini 1989 – 1991 yılları arasında   İzmir Narlıdere istihkam sınıfı askeri olarak yaptıklarını söyleyen Sarıoğlu, bugün 15 arkadaşımla birlikte askerlik yıllarımıza geri döndük. Askerlik döneminde yaşadığımız anıları tazeledik. Onlarla tekrar buluşmaktan büyük mutluluk duydum. Zahmet edip buraya kadar geldikleri için hepsine çok teşekkür ediyorum” dedi.

 Ülkemizin içinde geçtiği bu hassas dönemde birlik adına dostluk adına arkadaşlık adına Akçakoca’da bir araya gelme kararı verdik diyen Ethem Sarıoğlu; “ bizler ilk gün askerlik yapmış gibi arkadaşlarımızla beraber yine aynı heyecanı yaşıyoruz. Vatanımız, bayrağımız için her zaman asker olduğumuzu ve her zaman devletimizin vereceği göreve hazır olduğumuzu ilan etmek istiyoruz” diye konuştu.