MEMURSEN… ŞANLI ORDUMUZUN YANINDAYIZ!

“Söz konusu vatansa gerisi teferruattır”

MEMURSEN… ŞANLI ORDUMUZUN YANINDAYIZ!
31.01.2018 - 08:24
1097

Memur-Sen, Suriye’nin kuzeyinde oluşturulmak istenen terör koridoruna karşı ülkemizin başlattığı ‘Zeytin Dalı Harekatı’na destek verdiklerini, kahraman ve şanlı ordumuzun yanında olduklarını  bildiren bir açıklama yaptılar. Açıklamayı okuyan  Büro-Sen İl Temsilcisi Mahmut Gazi Yılmaz, şanlı kahraman ordumuzun terör örgütlerine karşı düzenlediği harekatı desteklediklerini söyledi.

Memur-Sen’e bağlı sendikalar,  Suriye’nin kuzeyinde oluşturulmak istenen terör koridoruna karşı ülkemizin başlattığı ‘Zeytin Dalı Harekatı’na destek verdiklerini açıkladılar. Memursen’e bağlı Büro-Sen İl Temsilcisi Mahmut Gazi Yılmaz yaptığı açıklamada, Ülke olarak, millet olarak hiçbir zaman savaştan yana olunmadığı, ancak hiçbir zaman da haksızlığa karşı da susulmadığını söyledi.

EMPERYALİZME KARŞI YAPILAN BİR HAREKATTIR

Yılmaz, “ Şüphesiz; FETÖ, DAEŞ ve PKK-PYD aynı kurgunun parçalarıdır. Şanlı ve kahraman ordumuzun yaptığı bu harekat, teröre karşı, teröristlere karşı yapılan bir harekattır. Bu harekat, ülkemizin güney sınırında sözde bir terör devleti kurulmasının önüne geçmek, Afrin’den Akdeniz’e inecek bir ‘Terör Koridoru’nu engellemek için yapılan bir harekattır. Bu harekat barış için, adalet için yapılan bir harekattır. İlerleyen zamanlarda ülkemize karşı oluşabilecek tehditlerin önünü şimdiden kesmek için yapılan bir harekattır. Bu harekat, Suriye’nin Suriyelilere verilmesi için yapılan bir harekattır. En önemlisi emperyalizme karşı yapılan bir harekattır.” Dedi.

Zeytin Dalı Harekatının terör örgütlerinin bölge insanına karşı uyguladığı baskı ve şiddetin önüne geçeceğini söyleyen Yılmaz, aynı zamanda zorla terör kamplarına kaçırılan çocukların ve ailelerinin özgürlüğü, PKK-PYD tarafından sürülen diğer toplulukların da yurtlarına kavuşmaları anlamına geldiğini dile getirdi.

“SÖZ KONUSU VATANSA GERİSİ TEFERRUATTIR”

 “Söz konusu vatansa gerisi teferruattır” diyen, ölmekten korkmayan, geri dönmeyi düşünmeden, düğüne gider gibi cepheye koşan bir millet olduğumuzu dile getiren Yılmaz,  şimdiye kadar millet olarak çok büyük badirelerden, ağır imtihanlardan geçtiğimizi belirtti.

Yılmaz, “ Millet olarak bu toprakların mayasına güveniyoruz. Bir ve beraber olduğumuzu biliyoruz. Irak ve Suriye’nin kuzeyinde oluşturulmak istenen yapıyla bu birliğe ve beraberliğe hedeflediğinin de bilincindeyiz. Dolayısıyla bir noktada bütün bölgenin hafızası konumundaki ülkemizin birliği ve beraberliği, herkes için bir umuttur. Şimdi her zamankinden daha fazla birlik olmanın, diri olmanın, bir ve beraber bir yumruk gibi düşmanın sinesine vurmanın günüdür. Büro Memur-Sen olarak bu umudun korunması adına yapılan Zeytin Dalı Harekatını destekliyor, şanlı ve kahraman ordumuzun yanında olduğumuzun bilinmesini istiyoruz. Gerek duyulduğu takdirde tüm teşkilat olarak cepheye koşmaya, devletimizin vereceği tüm görevlere hazırız.” Diyerek, Mehmetçiklerimize Allah’tan yardım dilediklerini ifade etti.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız