Ali Çubukcu’ya ‘torpilli’ tabela

 Ali Çubukcu’ya ‘torpilli’ tabela
24.10.2017 - 10:38
4946

Akçakoca  Belediyesi, Esentepe yolu üzerinde  işletmeciliğini  AK Parti eski yönetim kurulu üyesi Ali Çubukcu’nun yaptığı Hamsi lokantasına  vatandaşların kullandığı kaldım üzerine totem tabela kıyağı geçtiği iddia edildi.

0 507 241 37 24 nolu Akçakoca TV WhatsApp ihbar hattına gönderilen fotoğraflarda, Hamsi restorana ait tesisin girişindeki tabelanın mevcut yerinden kaldırılarak kaldırım üzerine monte edileceği belirtildi.

Yapılan çalışmaya tepki gösteren vatandaşlar, belediye zabıta müdürlüğüne ihbarda bulunmalarına rağmen hiç girişimde bulunulmadığını belirttiler.

Vatandaşların verdiği bilgiye göre, firmanın kaldırım üzerine beton dökerek tabela montajında kullanılacak demir vidaların montajının yapıldığı iddia edilirken, Akçakoca belediyesinin görevini kötüye kullandığı için BİMER’e şikayet edileceği ifade edildi.

İLAN, REKLÂM VE TABELA YÖNETMELİĞİ

“ Bu yönetmelik belediye mücavir alan sınırları içerisinde; ilan, reklam ve tanıtım yapmak amacıyla konulan pano, tanıtıcı levha ve benzerlerinin yol açtığı görüntü kirliliğini ortadan kaldırmayı, ticari rekabette eşit şartları sağlamayı, şehir estetiğine katkıda bulunmayı, reklam asma ve ticari tabela kullanımını düzenlemeyi ve bu işleri yapan gerçek veya tüzel kişilerle, kamu kurum ve kuruluşlarının uymak zorunda bulundukları esasları belirler.” Denmesine karşın..

Kamuoyu, kaldırım üzerine yapılan tabelaya kimlerin izin verdiğini merak ediyor?