Akçakoca Belediyesi, İl Özel İdaresi ve Kara Yollarını açıklama yapmaya davet ediyoruz...

Akçakoca Belediyesi, İl Özel İdaresi ve Kara Yollarını açıklama yapmaya davet ediyoruz...
19.10.2017 - 10:39
3883

 Düzce, Akçakoca, Alaplı, Ereğli ve Zonguldak bölgesini  birbirine bağlayan D – 655  Karayolunun Akçakoca sapağında eski Fiskobirlik depolarını kullanan bir firmanın abartılı şekilde astığı reklam tabelaları tepkiyle karşılanırken, belediye ile karayollarına ne kadar reklam vergisi ödediği merak konusu oldu.

Düzce istikametinden Akçakoca istikameti yönüne yol boyunca  bir biri ardı sıra astığı reklam tabelaları ile vatandaşların yol güvenliğini tehlikeye atan firma, oluşturduğu görsel kirlilik ile zevksizliğin sınırlarını zorladığı apaçık görülüyor.

Turizm kenti Akçakoca’da yaşayan ve şehre dışarından gelenlere ile, D- 655 karayolunu kullanan ve günde binlerce aracın geçtiği yol güzergahındaki  tabela kirliliğine bugüne kadar neden müdahale edilmediği gizemini korumaya devam ediyor.

Fiskobirlik’ten kiraladığı alanın dışında kalan Karayollarına ait çekme mesafesi zorunlu olan bölgeyi de  işgal ederek yolu boydan boya reklam tabelalarıyla dolduran firmaya Akçakoca Belediyesi ile  Karayolları Bölge Müdürlüğünün ne gibi müeyyide  uyguladığı bilinmezken, olaya tepki gösteren vatandaşlar görüntü kirliliği oluşturan tabelaların sökülerek göz zevkini rahatsız etmeyecek şekilde yeni bir düzenlenmesini istiyor.

Firmanın sahibi TSO Başkanlığına Aday?

6 ay uzatılan Akçakoca Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerinde Akçakoca TSO başkanlığına aday olduğunu açıklayan bu firma sahibinin, 500-600 metrelik yol güzergahının her santimetre karesine yüzlerce afiş, bez afiş, pankart, bayrak, flama gibi reklam ile donatan işletme sahinin Akçakoca Belediyesi ile karayollarına ne kadar reklam vergisi ödediği merak ediliyor?

 Kamuoyu belediye, il özel idaresi ve karayollarından açıklama bekliyor?

1-     2464 sayılı belediye gelirler kanununda Dükkân, ticarî ve sınaî müessese ve serbest meslek erbabınca çeşitli yerlere asılan ve takılan her çeşit levha, yazı  ve resim gibi tüm sabit ilân ve reklamların beher metrekaresinden yıllık olarak: 20 ile 100 lira arasında reklam vergisi alındığı kanunen zornuluk olarak gösteriliyor.

2-      “2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu” ve bu Kanuna bağlı olarak çıkarılan “Karayolu Trafik Güvenliğinin Sağlanması Yönünden, Yolun Yapısında Yapılacak Her Türlü Çalışmalarda Alınacak Tedbirler ile Karayolu Dışında, Kenarında veya Üzerindeki Diğer Levhalar, Işıklar ve İşaretlemeler Hakkında Yönetmelik” hükümlerine bu firmanın ne kadar riayet ettiği merak ediliyor.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (3)

 • orhan
  orhan
  3.04.2021 18:41

  bölgesine katma değer katmış, üreten ve kazandığını da yine bölgesine yatırım yapan bir firma olarak bu eleştiri için gerekeni yapacaklardır gerçekten de pek estetik durmuyor.

 • Ali
  Ali
  3.04.2021 18:41

  Spot mal satan dandik ama kazık bir yer zaten.

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  Migros tarafından yola çıkarken yolun görülmesini de engelleyen aynı firmaya ait tabelalar var. Kazaya davetiye resmen.

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız