2B Başvuruları Bugün Bitiyor

2B Başvuruları Bugün Bitiyor
7.09.2017 - 11:15
1192

 2B arazisi için yapılacak olan başvurular 7 eylül itibariyle sona eriyor. Yaklaşık 200 bin vatandaşa imkan sağlanan ikinci şansı değerlendirmek isteyen hak sahiplerinin bu süre zarfında başvuru işlemlerini yapmaları gerekiyor.

2B arazisi satın almış olup taksitinin 2 tanesini geciktiren, 2/B arazisine başvurmuş fakat 3 aylık süre içinde peşinatını yatırma kuralına uymayarak peşinatı ödememiş ve 2/B arazisinde kaldığı halde satın alma başvurusunda bulunmayan kişiler bu fırsattan faydalanabilecek. 7 martta bitecek olan ancak yeniden 6 aylık süre uzatımı gelen 2B arazisi başvurularına hazineye ait tarım arazilerinin satın alınmasına yönelik başvurular da dahil edildi.

Ayrıca, 26 Nisan 2015 tarihinden sonra icra edilen mücavir alan sınırları dışına çıkarılan yerler de satışa dahil edildi. 2B arazilerinde başvuru sonrasında yatırılması gereken satış bedeli, 3 aylık süre zarfının bittiği günden ödeme yapılacağı güne kadar geçecek süre için Türkiye İstatistik Kurumu'nun aylık tüketici fiyatları endeksi toplamında artırılarak hesaplanacak. Vade farkı, 2/B arazisine talip olup peşinatı ödemeyenlere de uygulanacak.Bu arada 2B arazisi için başvuru yapmak isteyenler için öncelikli olarak yapmaları gereken işlem 2B arazileri için defterdarlık ve mal müdürlüklerine başvuru yapmak. Başvuru sırasında ise şu belgeler isteniyor: Nüfus cüzdanının fotokopisi, Başvuru dilekçesi, Başvuru bedeli makbuzu, Tüzel kişiler için ise yetki belgesi, Bunun dışında mirasçılardan da veraset ilamı.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız