30 Ağustos zafer bayramı töreni gerçekleşti

30 Ağustos zafer bayramı töreni gerçekleşti
30.08.2017 - 11:49
1944

 

Akçakoca’da 30 Ağustos Şehitleri Anma ve Zafer Bayramı programı saat 10 : 00’da Cumhuriyet meydanında Atatürk büstüne  çelenk sunma töreniyle başladı.

Törene Kaymakam Vekili Fatih Bayram, Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, siyasi parti ilçe temsilcileri, daire müdürleri, oda ve dernek başkanları katıldı.

Tören, Kaymakam Vekili Fatih Bayram’ın ve Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici’nin Atatürk büstüne çelenk sunumu ile başladı.

Çelenk sunumun ardından bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından resmî tören sona erdi. Tören sonrası Akçakoca Kaymakam Vekili Fatih Bayram  makamda kutlamaları kabul etti. Kaymakamlık toplantısı salonunda kurulan masada konuklarla bir araya gelindi, günün anlam ve önemi üzerine sohbetler edildi.

Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici günün anlam ve önemine ilişkin şu sözlere yer verdi  “Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunu sağlayan süreçteki en önemli dönüm noktası olan 30 Ağustos Zaferi, kahraman ordumuz ve aziz milletimizin şanlı tarihinde önemli bir yere sahiptir.

Yüce Türk Milleti'nin verdiği onur ve büyük bir mücadele neticesinde, zaferle sonuçlanan, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 95. yıldönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğu içerisindeyiz. Tarihe altın harflerle yazılan, Yüce Türk Milleti'nin azim ve kararlılığının tüm Dünya Uluslarına ilan edildiği bu anlamlı zaferin 95. yıldönümünde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk' ü ve silah arkadaşlarıyla; vatanı, milleti ve bayrağı uğruna canlarını seve seve feda eden tüm şehitlerimizi, rahmetle, minnetle ve şükranla anıyor, Allah' tan rahmet diliyorum” diye ifade etti. 

Et