Kısa dönem erlerin gurur günü

Kısa dönem erlerin gurur günü
25.08.2017 - 17:03
915

 Düzce İl Jandarma Komutanlığı’nda vatani görevlerini yapan 368. Kısa dönem erler yemin etti. Erler yemin ederken aileleri ise göz yaşlarını tutamadı.

 Düzce İl Jandarma Komutanlığı’nda vatani görevlerini yapan 368. Kısa dönem 38 er yemin etti. Düzce Kültür Merkezi’nde düzenlenen törene Düzce Vali Yardımcısı Hasan Bağcı, İl Jandarma Komutanı vekili Jandarma Yarbay Serdar Dolu katıldı.

Törende konulan İl Jandarma Komutanı Vekili Jandarma Yarbay Serdar Dolu, “Genç silah arkadaşlarım biraz sonra yemin ederek tam bir asker olacaksınız. Yeminin anlamı, askerin, askerliğe, vatanına ve milletine yürekten bağlanışıdır. Teminatı şeref, bedeli de vatan uğruna gerektiğinde ölmektir. Andınıza ölene kadar sadık kalacağınıza hiç şüphemiz yoktur. Eğitiminiz süresince askeri bilgilere teçhiz edilerek bir askerde bulunması gereken nitelikleri kazandınız ve mukaddes bayrağımızın üzerine ellerinizi koyarak birbirinize kenetlenip şevk ve heyecan içinde, inanç ve gururla ailelerinizin ve bizlerin huzurunda kutsal askerlik yeminini edeceksiniz” dedi.  

Konuşmanın ardından ellerini şanlı Türk Bayrağı’nın üzerine koyarak ölene kadar tutacakları askerlik yeminlerini eden erler vatanına, milletine bağlı birer Türk neferi oldu. Yemin eden acemi erler adına Kısa Dönem Jandarma Er İsmail Yıldırım Baştan konuşma yaptı. Birliğe ilk katılan kısa dönem erlerinden Jandarma Er Oğuzhan Bingül Mehmetçik Yaş Kütüğüne plaket çaktı. Bingül’e Vali Vekili Hasan Bağcı tarafından ödülü verildi.

 Eğitimlerde başarı gösteren erler ise protokol tarafından ödüllendirildi. Tören, Jandarma Er Mehmet Dönmez’in “Yemin Ederken” adlı şiiri okumasının ardından sona erdi. Törenin ardından askerler aileleriyle birlikte fotoğraf çektirmeyi ihmal etmezken veda sırasında da duygusal anlar yaşandı.

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız