Belirsizlik devam ediyor, TMOdan çıt yok...

Belirsizlik devam ediyor, TMOdan çıt yok...
25.07.2017 - 08:50
1275

 Yeni sezonun başlamasına günler kala TMO’nun piyasada olup olmayacağı belirsizliğini koruyor. Türkiye Ziraat Odası Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan, Toprak Mahsulleri Ofisinin (TMO) yeni sezonda var olup olmayacağının açıklanması gerektiğini söyledi.

TMO’nun yeni sezon öncesi üreticinin kafasındaki soru işaretlerini ortadan kaldırması gerektiğini ifade eden Başkan Soydan, “Biz TMO’nun muhakkak 2017 sezonuna girmesini istiyoruz. Çünkü bugünkü fiyatların kabul edilebilir bir yanı yok. Tabi aldığımız bilgiler TMO’nun 2017’de de piyasaya gireceği yönünde.” Dedi.

“Net bir açıklama yapılmalı”

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın TMO hususunda bir tebliğ çıkarması gerektiğini de söyleyen Başkan Soydan, “Üreticiler de TMO’nun piyasaya girmesini bekliyor. Yeni sezonda fındık fiyatları oluşmadan TMO’nun net bir şekilde piyasada varım demesi gerekir. Doğru olanı da budur.” Şeklinde konuştu.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • karadeniz
    karadeniz
    3.04.2021 18:41

    ohh olsun size akp kamyon dolusu oy verdiniz ne aglayip duruyorsunuz burada!!

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız