SAVUNDUKLARI HAKLARIN TERSİNE HAREKET ETTİLER

SAVUNDUKLARI HAKLARIN TERSİNE HAREKET ETTİLER
12.07.2017 - 06:59
1127

 AK Parti İl Başkanı Hikmet Keskin, CHP’NİN adalet yürüşüne ilişkin olarak yaptığı basın açıklamasında CHP’ye sert sözlerle eleştirdi. Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yürüyüşüne adalet için ve tutuklanan bir gazeteci için başladığını belirterek gelinen npoktada CHP’nin savunduğu hakların tersine hareket ettiğini belirtti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Selamlar Köyü’ne gerçekleştirdiği ziyaret esnasında basın mensuplarına yönelik saldırıyı kınayarak sözlerine başlayan AK Parti İl Başkanı Hikmet Keskin; “Tutuklu gazetecilerin haklarını savunduklarını ifade ederek yürüyenler aksine hareket ettiler. Ülke gündemine saçma sapan bir işle 25 gün meşgul ettiler.  Ana muhalefet partisine yakışmayacak bir tavır sergileyen CHP, dış güçlerin ülkeyi karıştırma çabalarına alet oldu. Tutuklu gazetecilerin haklarını savunduklarını ifade ederek yürüdüklerini söyleyenler bugün maalesef savundukları ve ifade ettiklerinin aksine hareket ettiler. Siyasi sorumluluk sahibi genel başkan bunu asla yapmamalıdır. Bu olgunluğu gösteremeyenlerin bu ülkeyi nasıl yöneteceklerini merak ediyoruz.” dedi.

“SALDIRIYI YAPAN KADIN TEŞKİLATLARIMIZDAN DEĞİL”

CHP İl Başkanı Zekeriya Tozan’ın Kılıçdaroğlu’na saldırı girişiminde bulunan kadının AK Parti Sultangazi Kadın Kolları üyesi olduğu iddialarına yanıt veren Keskin; “Olayın hemen ardından teşkilatlarımızı değerlendirdik. Ancak saldırıyı gerçekleştiren kadının bizim teşkilatlarımızda olmadığını öğrendik. Diğer teşkilatlarımızın kadın kollarında da bu kadın yer almıyor. Ancak daha detaylı çalışma yapıyoruz” dedi.

TOZAN’I ELEŞTİRDİ

Zekeriya Tozan’ı da eleştiren Hikmet Keskin; “Bireysel bir olayı abartıp basın mensuplarına kadar getirecek anlayışı biz anlayamıyoruz. FETÖ Terör Örgütü iddianamelerinde bir gazetecinin sorusu üzerine ona dava açmıştı. Bu dava halende devam ediyor. Bir soruya bile tahammül edemeyen bir zihniyetin şu an yansımalarını biz selamlardaki olayda da apa.ık görüyoruz. Sayın CHP Genel Başkanına, yöneticilerine ve aynı bölgede siyaset yapmamız hasabiyle sayın Zekeriya Tozan’a bir tavsiyem var. Basın mensuplarıyla, devletin kurumlarıyla kavga etmeyi bırakın. Çünkü devletin kurumları sadece AK Partinin kurumları değil. Her türlü siyasi düşünceye rağmen görevlerini yapmaktadırlar” dedi.