Yarışlar sona erdi...

Yarışlar sona erdi...
1.07.2017 - 15:52
3409

 Akçakoca’da her yıl kutlanan 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj bayramı renkli görüntülerle sona erdi. Her yıl olduğu gibi gelenek bozulmadı ve Ayazlı mahallesinden yarışmalara katılan sporcular madalyaların çogunu kazandı.

Akçakoca Balıkçı barınağında düzenlenen 1 Temmuz Denizcilik ve kabotaj bayramında bir çok etkinlikler düzenlendi. Yapılan yarışmalar izleyiciler tarafından ilgiyle izlendi.

Balıkçı barınağı üzerinde Karadeniz sularına deniz şehitleri adına çelenk bırakılmasının ardından,Saygı duruşu ve istiklal marşı okundu. Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma yaptı. Karadeniz folklor gurubu gösterisi sonrasında, halat çekme ve ördek kapmaca yarışmalarında renkli görüntüler yaşandı.

Balıkçı barınağında düzenlenen yarışmalarda ilk olarak yüz metre yüzme yarışında bayanlar ve erkeklerin nefes kesen yarışına sahne oldu. Yüzme yarışmalarının ardından bu kez 6 ve 4 çift 500 metre kürek çekme yarışmaları yapıldı.

Günün son yarışması ise,yağlı direk üzerinden Türk bayrağı kapmaca yarışmasına 3 sporcu katıldı. Yarım saat süren yarışma sonrasında Türk bayrağını kapan genç ve diğer yarışmacılara, Düzce Vali Yardımcısı Hasan Bağcı tarafından plaket ve çeşitli hediyelerle ödüllendirildi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Kazım Secerli,Ank.Üni emk.MKÜ vakıf Kurucu Hocalarından SLM
    Kazım Secerli,Ank.Üni emk.MKÜ vakıf Kurucu Hocalarından SLM
    3.04.2021 18:41

    1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramında deniz (seven) şehitlerimizin,isim listesi ve künyelerinin yayınlanmasını,saygıdeğer yetkililerimizden beklemek,yakınları olarak yurtseverlik görevimizdir.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız