Kenan Nergiz; Halkımız Duyarsız

Kenan Nergiz;  Halkımız Duyarsız
29.06.2017 - 09:54
2417

 Sabah çarşıya gelirken gördüğüm manzara karşısında şoka uğradım. Sahil kenarındaki masaların üzeri ve yerler çöp içinde kalmış. Akçakoca Belediyesi Temizlik işleri Müdürlüğü elemanları temizlik yapıyorlardı.

Yaz mevsiminin başlaması ile piknik alanlarına ve sahillere akın eden vatandaşların, çöplerini toplamaması ortaya hoş olmayan manzaralar çıkmasına sebep oluyor.

Dikkat ettiğimde masalarda oturan kişiler tarafından çöpler olduğu gibi bırakılıp gidilmiş. Temizlik elemanları temizleyeceğim diye uğraşıyor.

İnsanlarımız niçin duyarsız. Evlerinde de çöpleri böyle bıraktığını zannetmiyorum.

Resimlere dikkat edilirse masaların yanında bulunan çöp sepetlerine bu çöpleri atmak zor geliyor herhalde.

Özellikle hafta sonunda çok sayıda vatandaşı ağırlayan Akçakoca, sahil kenarındaki piknik masalarının üzerinde bırakılan çöpler hoş olmayan manzaralar oluşturmaktadır.

Duyarlı Vatandaşlarımız; “Piknik alanlarımızı temiz tutmak bir vatandaşlık görevidir. Bazı vatandaşlar piknik yaptıktan sonra artıklarını toplayıp çöplere bırakıyorlar ama bazı vatandaşlar da artıkları çevreye dağıtıp gidiyor. Bu da piknik alanında hoş olmayan görüntüler oluşturuyor. Bizim, vatandaşlarımızdan isteğimiz piknik yaptıktan sonra çöplerini toplayıp ayrılmalarıdır" diye tepki göstermektedirler.

Buraya yüzlerce insan piknik yapmaya ve sahilde gezmeye geliyor. Herkes bir parça çöp atsa burası çöpten geçilmez. Her vatandaşın üzerine düşen görevi yerine getirmesi gerekir. Burada herkes kendi artığını toplasa çöp diye bir şey olmaz.

Kenan NERGİZ & Yeni Akçakoca Haber

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • KARADENIZ
    KARADENIZ
    3.04.2021 18:41

    Terbiyesizligin bu kadarinada pes dogrusu

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız