Başkan Keleşten Rabia Açıklaması

Başkan Keleşten Rabia Açıklaması
21.06.2017 - 18:23
1493

 Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş Kuyumcuzade Bulvarı kavşağına dikilen, sosyal medyada ve bazı kesimler tarafından tepki gören Rabia heykeline ilişkin kamuoyuna  açıklama yaptı.

Düzce Belediyesinin Kuyumcuzade bulvarı, Rıhtım caddesi ve yeni açılan Ela Bahriye Oral Bulvarının kesiştiği  noktaya Rabia heykeli dikti. Belediye Başkanı Mehmet Keleş, heykelle ilgili yaptığı ilk açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da her fırsatta vurguladığı "Tek Bayrak, Tek Vatan, Tek Millet, Tek Devlet" ülküsünün sembolü olan "Rabia" anıtının yerleştirildiğini söyledi.

Rabia heykelinin bazı kesimlerce bilerek amacı dışında saptırılmasına sert tepki gösteren Başkan Keleş, yazılı bir açıklama yaptı.

KAMUOYUNA DUYURU

Saygıdeğer Düzceli Hemşehrilerim.

Düzce Belediyesi olarak Kuyumcuzade Bulvarı, Rıhtım Caddesi ve yeni açtığımız Ela Bahriye Oral Bulvarı kesişim noktasında oluşturduğumuz yeni meydanın göbek bölümüne Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN'ın da her fırsatta vurguladığı "Tek Bayrak, Tek Vatan, Tek Millet, Tek Devlet" ülküsünün sembolü olan "RABİA" anıtı yerleştirilmiştir.

15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra ülkemizde birlik ve beraberliğe, kardeşliğe ve barışa ne kadar büyük ihtiyaç duyulduğu, milli ve manevi değerlerimiz olan Bayrak, Vatan, Millet, Devlet kavramlarına her zaman ve her yerde vurgu yapılmasının gerekliliği, Yüce Türk Milletinin ve Aziz Vatanımızın bekası için büyük önem arzettiği birkez daha acı bir tecrübe ile sabit olmuştur.

Fakat ne yazık ki; halisane duygularla milletimizin, devletimizin, vatanımızın ve bayrağımızın yaşaması, bu kötü ve menfur saldırının bir kez daha tekerrür etmemesi ve yaşananların unutulmaması için yaptırdığımız bu eser malum çevrelerce çarpıtılmaya çalışılmış, özellikle sosyal medya üzerinden, her zaman olduğu gibi hakkımızda karalama kampanyasına dönüştürülmüştür.

Ne acıdır ki; Düzcemiz’de de daha önceki zamanlarda yaptığımız sokak aydınlatmalarına, saat kulelerine, anıt çeşmelere, süs havuzlarına ve daha bir çok güzel hizmetlerimize karşı çıkanlar, savaş açanlar, bu konuda da malum ulusal basın çevrelerinde, güzel Düzcemizi karalamayı ve küçük düşürmeyi alışkanlık haline getirenlerin cehennemine odun taşımayı ihmal etmemişlerdir.

Özellikle Ulu Önder Atatürk’ün, yine bizim yaptırdığımız Türkiye’de bir eşi daha olmayan anıtını yıkarak yerine bu anıtı yerleştirdiğimiz YALAN ve İFTİRASI bütün söylenenlerin üzerine adeta tüy diken cinsten olmuştur.

Bizler, tüm çalışanlarımızla birlikte, gece gündüz demeden, depremlerle yerle bir olmuş kentimizi bir an önce bölgenin parlayan yıldızı yapma yolunda emin ve kararlı adımlarla ilerliyoruz.

Yaptığımız çalışmalara saygıdeğer Düzce halkı ve Yüce Allah şahittir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız