Tacizci doçent tutuklandı...

Ders çalışmak için evine gelen öğrencisini taciz ettiği iddiasıyla tutuksuz yargılanan Doç. Dr. M.D., tutuksuz olarak girdiği mahkeme salonunda kelepçelerle çıktı.

Tacizci doçent tutuklandı...
15.06.2017 - 14:47
3254

Edinilen bilgiye göre, geçtiğimiz yıl Haziran ayında, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Psikoloji bölümünde yüksek lisans yapan N.D. isimli öğrenci, ders çalışmak için yine aynı bölümde tez danışmanı olan Doç. Dr. M. D.'nin evine gitti. Gece geç saatlere kadar ders çalışan öğrenci N.D., eşi ve çocuğuyla birlikte yaşayan M.D.’nin evinde kaldı.

Yüksek Lisans öğrencisi N.D.’nin iddiasına göre, Doç. Dr. M.D.’nin eşi ve çocuğu sabah evden çıktıktan sonra M.D., öğrencisinin kıyafetlerini giydiği odaya gitti. Kapıyı açtığında kıyafetlerini giymekte olan N.D., “Hocam çıkar mısınız? Üzerimi giyiniyorum” dedi. Kapıyı kapatarak odadan çıkan M.D., daha sonra N.D.’nin odadan çıkmasıyla birlikte kolundan çekerek yere düşürdü ve üzerine çıkmaya çalıştı. N.D. ise hocasına tekme atarak kurtuldu ve evden ayrıldı.
Uğradığı cinsel saldırıyı önce arkadaşlarına ve üniversite yönetimine anlatan N.D. daha sonra savcılığa giderek şikayette bulundu.
Bolu Ağır Ceza Mahkemesi’nde bugün görülen duruşmada “nitelikli cinsel saldırı” suçlamasıyla tutuksuz yargılanan Doç. Dr. M.D ile cinsel saldırıya uğradığını iddia eden N.D. isimli öğrenci hazır bulundu. Olay günü yaşadıklarını gözyaşları içinde anlatan N.D., “Danışmanıma kızlarının odasında üstümü değiştireceğimi söyleyerek odaya girdim ve üstümü değiştirmeye başladım. Danışmanım birden odaya girdi ve benim üstümde sadece sütyenim vardı. Ben yanlışlıkla odaya girdiğini düşünerek tekrar giyindiğimi söyledim, ancak onun beni izlemeye başladığını gördüm ve bana “bir şey olmaz biraz izleyim, sen devam et” dedi. Ben tekrar “hocam, giyiniyorum, çıkın” dedim, ancak buna rağmen bana ”merak ediyorum, devam et, devam et” dedi. Ben de tekrar “odadan çıkın” dedim ve böylelikle odadan çıktı” dedi.
Şok geçirdiğini ve üstünü hızılıca giyip odadan çıktığını belirten N.D., “kapıyı açtığımda M.D.’yi karşımda gördüm. O an benden özür dileyeceğini sanıyordum. Tam bu sırada hemen yan tarafta olan kendi odalarına kolumdan tutmak sureti ile hızlıca çekip beni kendi yataklarına attı ve tuttuğu kolumun tarafında yarısı vücuduma yarısı yatağa gelecek şekilde üzerime çıktı ve beni hareketsiz bıraktı. Beni yatağa atıp üzerime çıktığı andan itibaren tek eliyle beni tutup tek eliyle de göbeğim ve kalçamı okşamaya başladı. Olayın etkisinden donakaldım. Kendisine “hocam, ne yapıyorsunuz, yapmayın,” dedim. O da bana “merak etme, canını yakmayacağım, sakin ol” dedi. O sırada bacağımla tekme atabildim, böylelikle oradan kalkabildim. Bağıracağımı söyledim, kendisi de bana tekrar “sakin ol” dedi. O anda ben salona kaçabildim, korkudan titriyordum, yanıma gelip elini uzattı ve bana “bir şey olmadı, unut gitsin” dedi. Ben de “bana sakın dokunmayın” dedim. Kendisi salondaki koltuğa oturdu, bana “çok abarttın, bu kadar tepki vermeseydin, bir kerecik dokunsam ne olur, sadece dokunacaktım, bu noktaya getirecek bir şey yoktu“ dedi” şeklinde konuştu.
N.D.’nin ardından söz alan Doç. Dr. M.D. ise, kendisine iftira atıldığını ve öğrencisi ile böyle bir olay kesinlikle yaşamadığını belirterek beraatini istedi.
İfadelerin ardından karar için ara veren mahkeme heyeti, tutuksuz sanık M.D.’nin, kaçma şüphesinin bulunması ve adli kontrol şartlarının yetersiz olması sebebiyle tutuklanmasına karar verdi. Doç. Dr. M.D. tutuksuz olarak geldiği mahkemeden kelepçeli şekilde polisler eşliğinde çıkarıldı.
(FC-BA-Y)

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız