Pedallar Engelliler İçin Çevrildi...

Pedallar Engelliler İçin Çevrildi...
14.05.2017 - 15:56
969

 Düzce Bisiklet Kulübü Engelliler Haftası dolayısıyla bisiklet turu düzenledi. Belediye Başkanı Mehmet Keleş de tura katıldı, engelli çocuklarla bisiklete bindi. Başkan Keleş, engellilerin hayatını kolaylaştırmak adına yapılacak projelerden söz etti, Düzce’nin merkezini büyük bir açık hava meydanına çevirmeyi planladıklarını bildirdi.

Düzce Bisiklet Kulübü Engelliler Haftası dolayısıyla anlamlı bir etkinliğe imza attı. Engelli çocuklarla bir araya gelen bisikletliler Binef At Çiftliğinde toplanarak bisiklet turu düzenledi. Belediye Başkanı Mehmet Keleş’in de katıldığı turda engelli çocuklar bisiklete binmenin keyfini yaşadı.

Belediye Başkanı Mehmet Keleş, Engellilerin hayatlarını kolaylaştırmak için çalışmalar yaptıklarını söylerken, şehir merkezini hem engelliler hem yayalar için engellere takılmadan yürüyebilecekleri bir alan haline getireceklerini belirtti, “ Engel tanımıyoruz” dedi.

Keleş, “ Bütün şehri engelli vatandaşlarımızın rahat yaşayabileceği şekle dönüştürüyoruz. Bisiklet yolları yapıyoruz. Onların erişebileceği tuvaletlerden tutun da bütün şehir mobilyalarını onların erişebileceği şekle dönüştürüyoruz. Down sendromlu kardeşlerimiz için onların işletebileceği bir kafe, tamamen geliri onlara ait olacak olan  bazı satış ofisleri oluşturuyoruz. Burada bu mekanda yine bir proje gerçekleştirmiştik.Geleceğe dört nala projesi gibi bir çok projemiz var. Düzce’nin merkezinde sadece yayalara yönelik bir takım çalışmalarımız olacak. İnsanlar hiçbir engele takılmadan yürüyebilecekler. Egzoz, korna sesi olmadan, kaldırımlara takılmadan , çocuklarımız çok büyük bir alışveriş merkezinde geziyormuşcasına rahatça dolaşabilecekler. Muhteşem şehir süslemeleri ve yeni meydanlar olacak. Bugün de engelli çocuklarımızla  birlikte bisiklete biniyoruz. Engelsiz yaşam diyoruz.” Şeklinde konuştu.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız