Sanayi çarşılarının değişmeyen kaderi: İLGİSİZLİK!

Düzce’yi birkaç gündür etkisi altına alan yağışlardan küçük sanayi sitesi yine nasibini aldı. Sanayi sitesinin sokakları yağmura teslim oldu. Sokaklarda yağmur suyu birikmesi nedeniyle vatandaşlar yürüyecek yer bulamadı. Bazı dükkanlardan içeriye su girdi.

Sanayi çarşılarının değişmeyen kaderi: İLGİSİZLİK!
10.05.2017 - 18:03
1804

Düzce Küçük Sanayi sitesi her zaman olduğu gibi yine yağmura teslim oldu. Yağmur, sanayi esnafını iş yapamaz hale getirdi. Her yağmurda sokaklarını su basan Sanayi Sitesinin sokaklar bir anda boşaldı. Müşteriler aynı manzara ile karşılaşmamak için kaçınca sanayi esnafı öğleden sonrayı iş yapamadan geçirdi. Altyapı sorunu bir türlü çözülemeyen sanayinin esnafı, yetkililere tepki gösterdi.

Yağmur suyu tahliye kanallarının olmaması nedeniyle mağdur olan esnaf ve vatandaşlar belediyeyi göreve çağırdı. Yağmurlar nedeniyle göle dönen yollarda esnaf ise çareyi lastik çizme giymekte buldu. Sadece yollarını değil, işyerlerini de su basan esnaf, sorunun acilen çözümlenmesini istedi.

Geçtiğimiz aylarda referandum ziyaretleri sırasında küçük sanayi sitesini ziyaret eden Belediye Başkanı Mehmet Keleş’e bir esnaf sitenin alt yapısının olmadığını söylemiş, Başkan Keleş de inanmamış, yanındaki belediye yetkililerine alt yapının gerçekten olup olmadığını sormuştu. Sanayi sitesinin yapılmayan alt yapısı her yağmurda esnafı mağdur ederken, daha küçük sanayi sitesinin sorunları çözülmemişken eski sanayinin de taşınacak olması biriken sorunların çözümünün erteleneceğini gösteriyor.

MAHALLELERDE GÖLE DÖNDÜ

Düzce'yi etkileyen yağmur alt yapısı eksik olan bazı mahallelerde de sokakları göle döndürdü. Hamidiye mahallesindeki bu görüntüyü yollayan vatandaşlar, her yağmurda aynı çileyi yaşadıklarını dile getirdi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız