Korkutan Salgın Hastalık Endişesi, 1 Kişi Öldü...

Yığılca ilçesine bağlı Kırık Köyünde içme suyundan kaynaklandığı tahmin edilen salgın hastalık nedeniyle onlarca kişi hastanelerde tedavi altına alındı. Salgın hastalık nedeniyle bir kişi hayatını kaybederken, diğer hastaların yoğun bakım üniteleri ve servislerde tedavileri sürüyor.

Korkutan Salgın Hastalık Endişesi, 1 Kişi Öldü...
24.04.2017 - 14:21
4502

 Savaş Arı imzaları haberde, Yığılca İlçesine bağlı Kırık Köyü'nde baş gösteren salgın hastalık, köy halkını tedirgin ediyor. Alınan bilgilere göre, salgın hastalığın köylülerin içme suyu olarak kullandığı dere yatağında ölen yaban domuzu leşinin ürettiği virüs olarak tahmin ediliyor. Salgın nedeniyle onlarca kişi, Düzce'de ki çeşitli hastanelerde tedavi altına alındı. 3 Gün önce hastaneye kaldırılan 43 yaşında ki Halil Arı isimli bir kişi, tedavi gördüğü Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesinde hayatını kaybetti. Hali Arı'nın cenazesinin, yapılan otopsinin ardından köyüne gönderildiği ve bugün ikindi namazını müteakip, aynı köy mezarlığında defnedileceği bildirildi. 

Salgın hastalığın ne olduğu konusunda henüz bir açıklama yapılmazken, Salgın ile ilgili  Düzce İl Sağlık Müdürlüğü ve Çevre Sağlık Müdürlüğü ekipleri harekete geçerek köylünün kullandığı su kaynağından numune aldılar. Alınan numunenin laboratuvar incelemesinin ardından elde edilecek bulguların kamuoyu ile paylaşılacağı öğrenildi. 

KÖY HALKI PANİK İÇİNDE

Kırık Köyü'nde baş gösteren salgın hastalık nedeniyle köy halkının tedirgin olduğu bildirildi. Yetkililer ise köylüleri su kaynaklarından su içmemeleri konusunda uyardı. Şu ana kadar 15 kişinin Düzce Araştırma Hastanesi Başta olmak üzere, diğer hastanelerde tedavi altında olduğu öğrenildi. 

KÖY MUHTARINDAN AÇIKLAMA...

Kırık Köyü Muhtarı Ali Emin Ören, köyde baş gösteren ölümcül salgın hastalık ile ilgili ilk açıklamayı www.haberolduk.com Genel Yayın Yönetmeni Savaş Arı'ya yaptı. Ören açıklamasında, şu ana kadar salgının neden kaynaklandığını bilmediklerini söyleyerek, "Salgın nedeniyle halkımız büyük panik içinde. Yetkililerin bir an önce salgın ile ilgili araştırma yapmasını bekliyoruz" dedi. 

YIĞILCA DEVLET HASTANESİ SAĞLIK BAKANLIĞI'NA BİLGİ VERDİ...

Köyde yaşanan ve bir kişinin hayatını kaybettiği salgın hastalık ile ilgili Yığılca Devlet Hastanesi yetkilileri, Sağlık Bakanlığı'nı arayarak bilgi verdi. Bir hastane yetkilisinden alınan bilgilere göre, "İlk vaka sindirim sistemi şikayetiyle hastanemize getirildi. Hastada yapılan ilk tekiklerde her hangi bir bulguya rastlanamadığı için, hasta ambulans ile Düzce Üniversiyesi Araştırma ve Uygulama Hastanesine sevk edilerek, burada yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alındı. Ardından aynı şikayetle hastanemize bir çok kişinin başvurmasının ardından, Hastanemizce Sağlık Bakanlığı aranarak bilgi verildi" ifadelerini kullandı. 

haberolduk.com / Savaş ARI