Kızdırdılar Orduluyu fındığa benzin döküp yaktı

Kızdırdılar Orduluyu fındığa  benzin döküp yaktı
5.04.2017 - 14:45
1801

 Düşen fındık fiyatlarına üreticilerin tepkileri dinmek bilmiyor. Ordulu fındık üreticisi Mustafa Ulus, fındık fiyatının en az 15 lira olması gerektiğini söyledi ve fiyata tepki göstererek fındığını yaktı.

Düşen fındık fiyatlarına üreticilerin tepkileri dinmek bilmiyor. Ordu Korganlı fındık üreticisi Mustafa Ulus, fındık fiyatının en az 15 lira olması gerektiğini söyledi ve fiyata tepki göstererek fındığını yaktı.

Fındık fiyatının 9 lira seviyelerinde olması bu sene üreticileri isyan ettiriyor. Bu sene düşük olan fiyatlara çeşitli yollarla tepki gösteren Karadenizli üreticilerine bir yenisi de Ordu’nun Korgan İlçesi Güzelyurt Mahallesi’nden eklendi.

Güzelyurt Mahallesi’nde yaşayan Mustafa Ulus adlı üretici, fındık fiyatının en az 15 lira olması gerektiğini söyleyerek bir çuval fındığını yere döktükten sonra üzerine benzin dökerek yaktı.

Cumhurbaşkanına seslenen üretici Mustafa Ulus, “buradan Cumhurbaşkanımıza sesleniyorum, Başbakanımıza sesleniyorum. Fındığımıza sahip çıkan yok. Yakmaktan başka çaremiz kalmadı artık. Referandumda oyumuz evet ama fındığımızda para etmeli.” dedikten sonra fındığını ateşe verdi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız