Kendi Elleriyle Fidan Diktiler

Kendi Elleriyle Fidan Diktiler
26.03.2017 - 12:06
1527

 21-26 Mart Orman Haftası münasebetiyle Akçakoca’da örnek bir çalışmaya imza atıldı. Akçakoca Orman İşletme Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle Akçakoca’nın Tahirli köyüne çok sayıda kestane fidanı dikildi.

Akçakoca Anadolu (AKAL) Lisesi ile Fedai Karabıyık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin (MTAL) ‘Kardeş Okul’ olması münasebetiyle, kurumlar arasındaki bağı güçlendirmek ve eğitim çağındaki çocuklar ve gençlerimize ağaç ve orman sevgisini aşılatmak maksadıyla yapılan fidan dikim törenine çok sayıda öğretmen ve öğrenci katıldı.

Tahirli köyü tüzel kişiliğine ait bir alanda yapılan fidan dikiminde, 30 öğrenci, 10 öğretmen ve çok sayıda Orman İşletme personeli yer alırken, tamamı kestane olan 450 civarında fidan Tahirli köyüne kazandırılmış oldu.

Kestane fidanı dikme töreninde Akçakoca Orman İşletme Müdürü Zafer Ekinci ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Ezer, kendi elleriyle çok sayıda fidan diktiler.

 

 

Hem kardeş okullar arasında dayanışmayı arttırmak hem de Orman Haftası münasebetiyle fidan dikimi üzerinden ağaç sevgisine ve ormanların önemine dikkat çekmek amacıyla gerçekleşen bu anlamlı etkinlik sonrasında, Akçakoca Orman İşletme Müdürü Zafer Ekinci, basın mensuplarına bir açıklama yaptı.

Müdür Ekinci yaptığı açıklamada, ”Akçakoca Anadolu lisesi ve Endüstri meslek lisesi ile işletme müdürlüğümüz tarafından okul öğretmenlerinin de katılımı ile Tahirli köy tüzel kişiliğine ait alana 450 adet kestane fidanı dikildi. Fidan dikiminin ardından köy muhtarlığı gelen konuklara çeşitli ikramlarda bulundu” şeklinde konuştu.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız