Tozan’dan müthiş iddia!

 Tozan’dan müthiş iddia!
14.03.2017 - 13:25
1926

CHP İl Başkanı Zekeriya Tozan, Barzani’nin lideri olduğu Kürdistan Demokratik Partisi (KDP) Mardin Midyat’ta ‘‘Birlik İnsiyatifi’’ adı altında Referandumda Evet oyu için çalışmalar yaptığını iddia etti, “ Elimizde belgeler var, Türkiye’ye boşuna gelmemiş” derken, Barzani’nin haddini bilmesi gerektiğini savundu.

CHP İl Başkanı Zekeriya Tozan , Pkk’nın Suriye kolu olan PYD’nin  Menbiç’te özerlik ilan etmiş olduğunu söylerken, “ Bölgedeki gelişmeleri analiz ettiğimizde endişelerimiz artıyor.” Dedi.

IRAKIN DURUMU ve AKP

Tozan, “ Bilindiği gibi Amerika, Irak’ı demokrasi getirme vaadi ile işgal etti. Sonrasında Irak parçalandı. Barzani Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı oldu. Yani bir devlet değil. Sadece özerk bir bölgede fedaratif bir yapının başkanı oldu.Dedeleri Devletimize isyan etmiş biri ve Kandil onun yönettiği topraklarda şuan. Kısa süre öncesine baktığımızda Ak Parti iktidarı Barzani’nin ve fedaratif yönetiminin bayrağını Devlet bayrağı gibi tanıdı ve Devlet protokolü düzenledi. İstanbul ve Ankara da göndere bayrağını çektirdi.” İfadelerine yer verdi.

BARZANİ HARIL EVET’E ÇALIŞIYOR

Barzani’nin lideri olduğu Kürdistan Demokratik Partisi (KDP)’nin Mardin Midyat’ta ‘‘Birlik İnsiyatifi’’ adı altında Referandumda EVET oyu için çalışmalar yaptığını iddia eden Tozan,  “Elimizde belgeleri var. Görüyoruz ki Türkiye’ye boşuna gelmemişler. Haddini bilmez şekilde Cumhuriyetimizi diline doluyor . Buradan açıkça söylüyorum; Ne Barzani’nin ne maşalarının bizim ülkemizin iç işine karışması haddi değil. Barzani’nin maşaları kimdir ki; 94 yıllık Cumhuriyetimizi eleştiriyor. Sen kimsin bu cürreti nereden buluyor kimden alıyorsun? Barzani ve maşaları haddini bilsin yoksa aziz Türk Milleti haddini bildirecektir.” Şeklinde açıklamada bulundu.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız