Akçakoca simultane briç turnuvası yapıldı VİDEO HABER

Akçakoca simultane briç turnuvası yapıldı VİDEO HABER
4.03.2017 - 18:35
2006

 Akçakoca Briç Kulübü tarafından bölgesel düzeyde bir briç turnuvası düzenlendi. 11 masada  44 sporcunun oynadığı turnuvaya,  çevre ilçelerden de briç tutkunları katıldı.

Saat 14.00’te Akçakoca belediyesi nikâh salonunda başlayan turnuva öncesinde, belediyenin ikramlarının yanı sıra, bazı sporcuların evlerinde yaptırdıkları yiyecekler de konuklara ikram edildi.

Turnuva öncesinde basın mensuplarına bir açıklama yapan Türkiye Briç Federasyonu Düzce Temsilcisi Ümit Koç, ‘’Bu turnuva Türkiye Briç Federasyonu tarafından her ay yapılan simultane bir turnuva. Bu turnuva normalde Karadeniz Ereğli briç kulübü tarafından yapılıyordu. Bizim kulübümüzün açılışına bir katkı olsun diye burada yapmayı uygun gördük. Şu an için 11 masa ve 44 oyuncu katılımına sahibiz. Bu oyuncuların bir kısmı Ereğli – Alaplı’dan, bir kısmı da Düzce’den gelerek bizi yalnız bırakmadılar’’ dedi.

Turnuva için belediye nikâh salonunu kendilerine açan ve yiyecek içecek konusunda çeşitli ikramları karşılayan Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici’ye ve Briç Federasyonu yöneticisi İbrahim Bilgin’e verdikleri katkı nedeniyle teşekkürlerini ileten temsilci Ümit Koç, ‘’Bu turnuva Akçakoca’da yapılan büyük palamut briç turnuvasına alternatif değil. Turnuvamız tüm Türkiye’de aynı dönemde yapılan bir turnuva. Ödül verilmemesine rağmen, Türkiye’de yaklaşık 10 bin oyuncuyla aynı anda yarışıyor olma motivasyonunu bize sağlıyor’’

 

    

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız