Yalvaç Ural, Uzunmustafada...

Yalvaç Ural, Uzunmustafada...
1.03.2017 - 20:25
1441

 Eğitimin temel amacı olan okumak, Düzce’de faaliyet gösteren bir ilkokul tarafından başlatılan bir kampanya ile öğrencilerin katılımlarını yükselterek okumanın yanı sıra öğrenmeleri ve eğlenmelerinin de önünü açıyor. Uzunmustafa İlkokulu yönetimi, iki ay önce başlattığı ‘Kitap Kurdu’ kampanyasıyla kitap okuma seferberliğini küçük yaşlardan itibaren öğrencilerine aşılamaya başladı.

Okul yönetimi bu kapsamda, ilk ay en çok kitap okuyan öğrencisini sinema ile ödüllendirirken, ikinci ay sonunda ise dereceye giren öğrencilerini rol model olması kapsamında İl Milli Eğitim Müdürü ile kahvaltıda buluşturdu. Kampanyanın farklı konseptler ve ödüllerle devam edeceğini birebir öğrencileri ile paylaşan okul müdürü Bekir Gürler, kitaplarla olan dostluğun hiç bitmemesi, okumanın yaşam boyunca sürdürülmesi gerektiğini dile getirdi.

Okul yönetimi ayrıca, öğrencilerinin kitap okuma alışkanlıklarını kazanmaları adına eserleri birçok dile çevrilen çocuk edebiyatının öncü isimlerinden Yalvaç Ural'ı da öğrencileriyle buluşturdu.

Öğrencilerin kitaplara karşı ilgisini, hayal ve yorum gücünü arttırmak amacıyla okul toplantı salonunda çocuklarla bir araya gelen Ural, kendi üslubu ve tarzıyla çocukları sahneye alarak bütün salonla birlikte eğlenceli tarzda söyleşi gerçekleştirdi.

Ural, kitap ve dergilerini minik hayranları için tek tek imzaladı.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız