Elden ele gönülden gönüle...

Elden ele gönülden gönüle...
18.01.2017 - 17:30
1899

 Ameliyat olacak bir çocuğa para yardımı toplanmasıyla başlayan bir gönüllü grup. Bu gönüllü grup, ülkelerinde ki savaşlardan, iç karışıklıklardan Türkiye’ye sığınan vatandaşlara kimseden destek görmeden, karşılıksız olarak yardım ediyor. Kendilerine “El ele” adını veren grubun liderliğini ise Gönül Keleş yapıyor.

Bir kaç arkadaşı ile yardımlaşma grubu kuran Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş’in eşi Gönül Keleş, arkadaşları ve şahsının çabaları ile 25 kişilik bir aile’nin barınma sorununu çözdü.

İçinde bulunmuş olduğumuz bu zorlu kış şartlarında bakımsız ve yaşanması mümkün olmayan harabe bir yerde yaşayan aile evine kavuştu. Ev aileye teslim edilirken Düzce Valisi Zülkif Dağlı’nın eşi Nurgül Dağlı’da hazır bulundu.

Daha önce de birçok aileye yardımcı olan Gönül Keleş ve arkadaş grubu, bu kez de 25 kişilik ailenin konut sorununu çözdü.

Ailenin zorlu şartlar altında yaşamını devam ettirdiğini ifade eden Gönül Keleş “İlk bilgiyi aldığım anda ailenin yanına giderek kaldıkları evi gördüm ve yaşanamayacak durumda olduğunu görünce hemen arkadaş grubumla iletişime geçtim” dedi.

Aileye ev bulma konusunda sorunlar yaşadığını ifade eden Gönül Keleş “İlk etapta aileye ev bulma konusunda çok sorun yaşadık. Kötü şartlarda yaşıyor olmaları beni ve arkadaşlarımı oldukça üzdü. Daha temiz ve yaşanılabilir bir ortamda yaşayabilmeleri için ev aradık. Hatta kiralık ev bile baktık ancak bulamadık çünkü kimse 25 kişilik bir aileye ev kiralamak istemedi. Geniş bir evin arayışı içerisindeyken belediyeye ait olduğunu öğrendiğimiz fakat bakımsız durumdaki şuan ki yerlerini bulduk. Çok kısa bir zamanda belediyenin de desteği ile 15 günde tadilatını tamamlayıp ihtiyaçlarını giderdik. Sağ olsun belediye de bize destek sağladı ve ailemizi buraya yerleştirdik” dedi.

Gönül Keleş “Tüm bu yardımları yaparken gönüllü bir arkadaş grubum ile yaptık. Bizim düzce de gönüllü bir grubumuz var, tamamen bağımsız hiç bir yere bağlı olmayan, bir adı yok, el ele verelim sadece, bu grup whatsapp’ta oluşturduğumuz bir gruptur.

Düzce’de bir çok aileye yardımda bulunduk. En son bu 25 kişilik ailenin barınma ihtiyacını giderdik ama bizler yardımlarımıza devam edeceğiz.

Grubumuz dağılmak istemiyor, bu tür yardımlaşmayı devam ettireceğiz. Çok faydalı oluyor açıkçası, Sağ olsunlar bana güvendiler hep birlikte güzel şeyler başarıyoruz” dedi.

Ailenin yeni evinde rahat edeceğini ifade eden Gönül Keleş “İnşallah aile burada güzel bir ortamda yaşayacaklar,10 tane küçük çocuğumuz var ve biz bulduğumuzda hepsi maalesef hastaydı. Evlerine bu sıcak ortama yerleştirdik, umarım onlar içinde hayırlısı olur. Bizler yardımlarımıza devam edeceğiz ‘ ifadelerini kullandı.

Gönül Asuk’un bir çocuğun ameliyat olması gerektiğini kendisine söylemesi ile yardımlara başladığını ifade eden Gönül Keleş “Bu iş Gönül Hanımın bana ameliyat olacak bir çocuk ile ilgili gelen bilgiden sonra başladı aslında. Ona yardımcı olduk, sonra başka bir Suriyeli aileye yardım ettik. Onlar ile devam ettik, halada devam ediyoruz. İhtiyacı olan her aileye ayırt etmeden yardım ediyoruz, edeceğiz de. Bize ihtiyacı olan her aileye gücümüzün yettiği kadar yardım ediyoruz. Tamamen gönül işi, ne bir siyasi bağlantısı var, nede bir beklenti ya da ticari yönü var. Tamamen gönüllü bir grup, bu grup hiçbir beklenti beklemeden yardıma ihtiyacı olanlara yardım eden bir grup. Aile Burada geçici bir süre kalacak. Daha sonra burası Rehabilitasyon merkezi olarak kullanılacak. Belediye projesini hazırlıyor. Burası Mavi Hilal evlerinde kalan ailelere Rehabilitasyon merkezi olacak. Aynı zamanda Buranın tüm eşyaları Topçuoğlu mobilyanın katkıları ile hazırlandı. Çok teşekkür ediyorum katkılarından dolayı” dedi. 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız