Akçakocadaki Sosyal Medya Paylaşımları Davasında Tutuklama Çıktı

Akçakocadaki Sosyal Medya Paylaşımları Davasında Tutuklama Çıktı
5.01.2017 - 15:14
4806

Akçakoca'da dün gece saatlerinde biri (CHP) Cumhuriyet Halk Partisi Akçakoca ilçe örgütü üyesi iki kişi gözaltına alındı.

Bir gece nezarethanede kalan T.B ve İ.B sabah saatlerinde doktor kontrolünden geçilmek üzere Akçakoca Devlet Hastanesine götürüldü.

Gözaltındaki şahısların yakını olan Muhammed B., gözaltına alınanların hastanedeki işlemlerden sonra ifadelerini almak üzere savcılığa götürüldüğünü söyledi.

Savcılık ifadelerinin ardından tutuklanma istemiyle mahkemeye sevk edilen şahıslar, mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 

İnternetten yaptıkları paylaşımlardan şüpheleniliyor

Akşam saatlerinde yaşanan gözaltına alma işleminin nedenini tam olarak bilmediklerini belirten Muhammed B., CHP İlçe Başkanı Turan Güler'in de gece saatlerinde İlçe Emniyet Müdürlüğüne gelerek olayı sorduğunu ve sağlıklı bilgi alınamamasına rağmen, gözaltına alınanların sosyal medya hesaplarından yazdıkları yazılar nedeniyle gözaltına alındıklarını düşündüklerini söyledi.

Mahkeme sırasında aile fertlerinin mahkeme salonuna sokulmadığını da sözlerine ekleyen Muhammed B., mehkemenin şüphelileri tutuklattığını fakat, tutuklama nedenini hâlâ tam olarak bilemediklerini söyledi.
 
Baro'nun yetkilendirdiği avukattan tutuklama sebebini öğreneceklerini belirten Muhammed B., muhtemelen sosyal medya paylaşımları nedeniyle tutuklandıklarını söyledi.