İmam Hatip Gençliği Meydanlarda

Belediye Meydanında bir araya gelen TÜGVA, Genç İmam hatipliler ve Mezunlar Derneği üyesi yüzlerce öğrenci, ellerinde Türk bayrakları, döviz ve pankartlarla Anıtpark Meydanına kadar yürüdü.

İmam Hatip Gençliği Meydanlarda
23.12.2016 - 16:34
1643

 Bu kez gençler teröre lanet okudu. TÜGVA ve Genç İmam hatipliler ve Mezunlar Derneğinin organize ettiği yürüyüşle gençler teröre tepki gösterdi. Teröre karşı omuz omuza sloganıyla düzenlenen yürüyüşe katılım oldukça yoğundu.

Yol Boyunca Tekbir ve sloganlar atıldı

Teröre tepki yürüyüşünü bu kez Düzce’nin gençleri düzenledi. Cedidiye Cami önünde toplanan gençler ellerinde dev Türk Bayrağı ve “ Vatan için hazırız” yazan pankartlar taşıdılar.  İstanbul caddesi boyunca tekbir getirerek yürüyen gençler  “şehitler ölmez vatan bölünmez”, “polis bizim asker bizim”  şeklinde sloganlar attılar.

İstiklal Marşı ve Kuran’ı Kerim tilaveti okudu

Anıt Park Meydanı’na kadar sloganlar atarak gelen öğrenciler burada hep bir ağızdan İstiklal Marşı okudular. İstiklal Marşı’nın ardından Osman Kuyumcu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Talha Canpolat Kuran’ı Kerim tilaveti okudu.

Bizleri Yıldıramazsınız

Gençler adına konuşmayı Osman Kuyumcu İmam Hatip Lisesi Öğrenci Başkanı Muhammet Fatih Keskin yaptı. Keskin; “Bu ülkenin aşığı biz gençler terörün her türlüsünü şiddetle kınıyoruz. Bu ülkeyi bölmek için yapılan sinsice terör faaliyetlerinin bizleri yıldıramayacağını tüm dünyaya ilan ediyoruz." dedi.

Polislerimiz Bizlerden moral aldı

AK Parti İl başkanı Hikmet Keskin’in oğlu olan Muhammet Fatih Keskin’in ardından konuşma yapan Genç İmam Hatipliler ve Genç Mezunlar Derneği Başkanı Erhan Alemdar birlik ve beraberlik vurgusunda bulundu. Alemdar; “İnanıyorum ki polislerimiz, ağabeylerimiz, askerlerimizi bizi bugün buradan duydular. Bizlerden moral aldılar” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından şehitlerimiz için gıyabi cenaze namazı kılınmasıyla etkinlik sona erdi.