Kaymakam Özer: Kurtuluş Savaşı cephelerine mühimmat taşıyan leventlerin Şehri..mesajıyla Akçakocaya

İçişleri Bakanlığına alınan Akçakoca Kaymakamı Mehmet Özer, Akçakocalılara duygu dolu bir mesajla veda etti.

Kaymakam Özer: Kurtuluş Savaşı cephelerine mühimmat taşıyan leventlerin Şehri..mesajıyla Akçakocaya
17.12.2016 - 22:01
29344

Her satırı mesajlarla dolu yazı, Akçakoca Kaymakamlığı’nın resmi Facebook hesabında yayınladı.

İŞTE O VEDA MESAJI

Akçakoca!

Kuruluş'un Akçakoca Bey'inin adını ölümsüzleştiren Şehir!

Vatan evlatları kahpe tuzaklarla bir bir toprağa düşüp al Bayrağa renk katarken, sen bu toprakların "Vatan" olmasının tartışmasız bir mührüsün!

Yanan yüreklerin müsebbiplerine uygulanan yaptırımları kınayan ciğeri yanmazlara bir tokat olacak "yüreklidir bu şehir"

Vatan evladı gazilere sunulacak şükran çelenklerine hesapsız koşmak gerekirken hesap içinde olanlara her şeyin farkında olduğunu haykıran mütebessüm Şehir!

Yetimini, öksüzünü görmezden gelen idareci olursa "rahmet onların hürmetinedir" diye bizi şiddetli fısıltılarla uyaran Şehir!

Kapı kapı ihtiyaç sahiplerine ulaşmak için kıt kanaat imkanları güler yüzleri ile çoğaltan iyilik meleklerinin var olduğu Şehir!

"Bizim evlatlarımız gülsünler, hatta şımarsınlar diye,

Kendi evlatlarını yetim bırakan yiğitler var" sözüne Cerablus Operasyonunda verdiği ilk Şehitle ev sahipliği yapan Çelik vücutlu Akça Şehir!

Poyrazın Kendisine söylediği ninnilerle uyurken dahi her daim uyanıklarına acı acı gülümseyerek üzülen Şehir!

Fındık alanlarını genişletmek için beklenen mevsim rüzgarlarının bekçilerine "şu koca ova bizim" diye haykıran Karadeniz'in yazın sıcağından kışın soğuğundan mütevellit her mevsim "kara" olan yiğit denizcilerinin koca memleketi hamsiye doyuran "yağmur yürekli" leventleri olan Yiğit Şehir!

Tulumun, kemençenin, mızıkanın, davulun, orkestranın horonuna, halayına, bar'ına, kafkasına hayran kalınan Şehir!

Melenağzında Gürcü, Edilli'de Laz, Yukarı Mahalle'de manav, Esmahanım'da Abhaz, merkezde "Melik Köylü" Kürd'ün biz Türkiye'yiz, Türk biziz dediği Şehir!

Alnıaçık Mustafa'ların, Gönlü Yavuz yüreklerin, Hamiyetperver Sevil'lerin eğitime verdiği omuzla Düzce'de eğitimin umudu olan Şehir!

Yazın gelen misafirlerini Eskici Ahmet Dede'den emanetle topuğuna kem göz değmeden uğurlayan Şehir!

Her divaneye rahmetli Mustafa Şabanın emanetidir diye anlayışla yaklaşan Şehir!

Lezzetin, hizmetin, güleryüzün servis edilen balık tabağında bir araya geldiği Şehir!

Çırpınan Karadeniz'i eşsiz günbatımıyla avutan Şehir!

Kadınlarının alınterinden aldığı lezzetle Dünya Rekoru'da neymiş deyip kırıp geçtikleri Melengücceğini ruhunuza şifa olsun-çünkü buna ihtiyacınız var- diye Dünya Liderlerine gönderen Şehir!

Eşsiz menderesleri ile Karadeniz'e ulaşmak için kıvrım kıvrım kıvranan Melen Çayının göğsüne doğru balıkçı tekneleriyle gitmenin eşsiz görselliğini yaşatan Şehir!

Başa gelen çekilir diyerek "Buda Geçer Ya Hu " diye dost meclislerinde, incesini bilmesek de olanı da görmüyor değilizya diyen Gani gönüllü insanları olan Şehir!

İskelesinde, fenerinde, attığı her adımında yazamadığı koca tarihine hayıflanan Büyük Türk Milletinin Kuruluşuna ve Kurtuluşuna sessiz sedasız tanıklık yapan Şehir!

Uluslararası enerji projelerinin başarılmasında büyük katkı veripte mütevazi bir şekilde kendi kıyısına çekilen Emeğin Şehri!

Eşsiz Çantı camileri geleneğini ilham aldığı Türk Çadır esiniyle modernize eden Merkez Camii ile taçlandıran iman dolu göğsü olan serhadlerin Şehri!

İlmin, fennin, sosyal ve siyasal bilimlerin bir potada buluştuğu şu eşsiz butik Şehir!

Rıfat Ilgaz rahmetli, öğretmenlik yapmış bu şehir de ve "Tarlamı kesekli, biz mi kaçamıyoruz" demiş öğrencilerine bir şiirinde,

Kaçmak değil dursun akça er gibi istişare edilen kararlarının gerisinde yiğitler diyeli Akçakoca Bey, aldığı kararların gerisinde durur özlü yiğitler!

Bizler de geldik, payımıza düşeni aldık, bereket kattı ömrümüze bu Şehir!

Biz için Şimdi gitme zamanı,

Ben her şeyin farkındayım sen hoşça yürü bahtına diyen Şehir!

Hakka ve o aziz halkına emanet ol,

Dirilişin şehri,

merhum Akçakoca Bey'in Şehri,

Kurtuluş Savaşı cephelerine mühimmat taşıyan leventlerin Şehri...

Gönlümüzdür gayri bizdeki yerin!

Allah'a ısmarladık...

Mehmet Özer

Akçakoca Kaymakamı

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (15)

 • Ayhan Direk
  Ayhan Direk
  3.04.2021 18:41

  İlginç... Yazısında telmih ve kinaye sanatını kullanmış.

 • Nevzat Orhan
  Nevzat Orhan
  3.04.2021 18:41

  Yolun bahtın açık olsun değerli insan inşallah seni daha iyi yerlerde görürüz

 • Mehmet Kaymakam
  Mehmet Kaymakam
  3.04.2021 18:41

  Akçakoca da adama okullarla ilgili Ali Cengiz oyunları oynadılar. Sözde yanında olup da arkadan altını oyanlar vardı Ve bunlar maalesef Akçakocalıydı. Aslan gibi vatan evladısın sen yolun ve bahtın açık olsun. Terfiyle daire başkanı olarak gidiyorsun, inşallah daha iyi noktalara gelirsin

 • naim top melik koylu
  naim top melik koylu
  3.04.2021 18:41

  Gule gule guzel insan yolunuz bahtiniz acik olsun sizi unutmayacagiz sayin kaymakamim guler yuzunuz tatli sozunuz devam etsin gitiginiz yerde

 • Güle Güle
  Güle Güle
  3.04.2021 18:41

  Sizinle sadece selamlarştık ama tanışamadık... Sayın Kaymakam bey... 15 Temmuz'da ülke millet olarak ihaneti gördük... Fakat sizi ilk saatlerden itibaren develetin ve milletin yanında gördük... Yolunuz açık olasun... Aynı zamanda Akçakoca'yı edebi bir uslupla şahane biçimde özetlemişsiniz... Umarız tekrar AKÇAKOCA ile yolunuz kesişir... Bir de benden not, bu şehir dışarıdan gelip yaşayanı kendine aşık eder... AKÇAKOCA'dan gitse de kopamaz...

 • Sbl veli
  Sbl veli
  3.04.2021 18:41

  Ağaçtan düşenin halini ağaçtan düşen anlarmis sizde bizim çocuklarımızı yerlerinden ettiniz şimdi sizde yerinizden edildiniz kimse başkasına yaşattığıni yaşamadan ölmeyecekmis çocuklarımızın yaşadıklarını İnşallah iliklerinize kadar hissetmissinizdir nasıl bir duygu ? Bizim çocuklarımız memnun kalmadılar bu duygudan inşallah siz memnun kalmissinizdir.sizi bir imzanizdan dolayı hiç unutmayacağız.yazdiginiz Altan kinayeli yazınizla değil iki okulu karşı karşıya getirmeye çalışmanızla hatırlayacağiz...

 • Muzzi
  Muzzi
  3.04.2021 18:41

  Kaymakam Artık geç kalmıştır Akçakocaya en büyük kötülüğü kendisi yapmiştır.akçakocsyı birbirine katmış sonrada görevden uzaklaştırılmıştır suçluluk psikolojisi içinde yazdığı bu yazıylada adeta suçunu kabul ederek bütün akçakocalılardan özür dilemektedir.ama tren kaçmıştır akçakocada 1,5 sene bile görev yapamamıştır.bir kaymakam için bir ilçede kalma süresi minimum iki yıldır neden 1,5 yılda akçakocadan gitmiştir çünkü görevi boyunca sorun çözeceğine hep sorun üretmiştir.sosyal bilimler lisesi olayının baş sorumlusu kendisidir belediye ile sorun yaşamıştır yine daire müdürleri ile devamlı uğraşmıştır.bütün bu olanlardan sonra akçakoca ve akçakocalılarla iilgili ne kadar güzel sözler söylesenizde ben bir akçakocali olarak sizi affetmiyorum sn kaymakam

 • Veli
  Veli
  3.04.2021 18:41

  Ne söylersen söyle Seni affetmek mümkünmü kaymakam eğitim yilınin ilk günü okuluna gelen çocuklara çıkın gidin burdan okulunuzu elinizden aldim diyen bir kaymakami affetmek mümkünmü koskaca bir okulu başka bir okulun tek katına sığintı gibi gönderen bir kişiyi affetmek kolaymı Akçakocada çok insanı üzdünüz 200 tane öğrencinin kalp kırikliğı ömür boyu arkanızdan gelecek ve onlarin burukluğu hep sizin başarısızliğiniza sebeb olacak şimdide gider ayak güzel sözlerle insanlari kandirabileceğinizi zannediyorsunuz hayir hayir siz akçakocada bir nesli yok ettiniz çocuklari travmaya uğrattiniz sosyal bilimlerdeki çocuklari imam hatiplere düşman ettiniz velileri Ak partiye düşman ettiniz yazık şimdi hesabı ödemeden gidiyorsunuz hesabı yine siyasetçiler ödeyecek ne güzel! yazık Akçakocaya soruyorum kaymakam kaldığı sürede ne yapmış koskoca bir hiç aksine sorun üzerine sorun üretmiş sn kaymakam öyle güzel sözlerle akçakocaliyi kandiramassin akçakocalilar ayni zamanda çok akillidir bunu bilesin

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  Akcasehir mudafai hukuk cemiyetin sehri......kuvayi milliyeye gonulden bagli olanlarin sehri...........takiyecilerin , ismarlama milliyetcilerin sehri degil bu sehir..........asimile edilecek bi sehir degil bu sehir....... su akar yatagini bulur bu sehirde... yeterki kosulsuz sartsiz vatan sevgisi ile butunleselim.... sen o sun. sen bu sunun demeyelim.... bizim aklimizlanda alay etmiyelim.... Kim gider yeli Kalir..... nelerini gorduk....gor olur Baden gozlu olur.....anlayana

 • Bican
  Bican
  3.04.2021 18:41

  Sen ağlama dayanamam ağlama göz bebeğim sana kıyamam söz müzik sezen aksu kaymakamin yazısı bana bu parçayı hatırlattı çok yazık oldu bu kadar güzel yazı kaleme alan bir insanı akçakocaya hiçbir şey vermeden kaybettik yanlizca bu akcakoca güzellemesi ile hatırliyacağiz birde arkasında bıraktığı problemlerle güle güle kaymakam bey yolun açık olsun yollar yürümekle aşınmaz demiş bir büyüğümüz bir diğeri ise ağır ağir çıkacaksın merdivenlerden ama dikkat etmek lazim bir türk büyügüde yürüyen merdivenin aşağiya inenine binmişti ama kendisi yukarı çıkmak istiyordu aman dikkat!!!!!!

 • memur
  memur
  3.04.2021 18:41

  Yolun açık olsun sn: kaymakam bey yen'i görevinde mevla yar ve yardımcın olsun , Akçakoca bir vatan evladı daha anadolu'ya emin adımlarla gönderiyor. Ne mutlu türküm diyene ne mutlu akçakoca lıyım diyene ,

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  ne hayal kırıklığıydı ama

 • Mehmet şair
  Mehmet şair
  3.04.2021 18:41

  Yargısız infaz yapmayın sayın veli hiç bir kaymakam öğrenciye okulunuzu elinizden aldım demez nahiyetinde oda bir memur Kaymakama ankaradan emir verenleri suçla 16 aydır mehmet beyle çalıştım adam gibi adam

 • Yusuf Albayrak
  Yusuf Albayrak
  3.04.2021 18:41

  Millete hizmet yolunda ülkemizin geleceği parlak valisi yolun bahtın açık,Allah yar ve yardımcın olsun.En kalbi duygularımla saygı ve Sevgi'yle selamlıyorum.

 • Yusuf Albayrak
  Yusuf Albayrak
  3.04.2021 18:41

  Millete hizmet yolunda ülkemizin geleceği parlak valisi yolun bahtın açık,Allah yar ve yardımcın olsun.En kalbi duygularımla saygı ve Sevgi'yle selamlıyorum.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız